Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowniki-łączenie modułów

wasek88 06 Mar 2010 12:09 1018 5
  • #1 06 Mar 2010 12:09
    wasek88
    Poziom 15  

Witam wszystkich. Zamierzam sobie kupić do "domowych zabaw" trochę sprzętu ze simatic S5 (nie stać mnie na lepszy sprzęt;)). Mam takowe pytanie: czy wszsytkie cpu i moduły S5 można dowolnie łączyć w Racku, czy są "serie" mające inne podłączenia/wielkości itp? ciężko znaleść coś po polsku na ten temat.

pozdrawiam
    wasek88

0 5
  • SterControl
  • #2 11 Maj 2010 00:28
    wanRdas
    Poziom 10  

Witam
    co do s5 zależy od rodzaju procesora
    mam cos z dolnej częsci proc 102 i kilka kart
    jak jestes zainteresowany sprzedam bardzo tanio

gaj znać

0
  • SterControl
  • #3 11 Maj 2010 09:02
    rjacek
    Poziom 14  

Siemens S5 ma 3 różne modele S5-95U i S5-100U mają te same moduły rozszerzające (wejścia, wyjścia i inne) i to są te prostrze. S5-100U CPU 100 jest najprostrzym z tej rodziny. Mam tylko pytanie : dlaczego S5 - dlaczego nie coś innego np omron, LG lub jakiś inny sterownik? Siemens ma specyficzny język mało podobny do innych sterowników.

0
  • #4 11 Maj 2010 15:26
    fantasta
    Poziom 29  

Jak jesteś studentem kup sobie w Multiprojekt Student Starter Kit
    Bardzo dobre sterowniki, darmowe oprogramowanie.

0
  • #5 11 Maj 2010 18:41
    wasek88
    Poziom 15  

fajna sprawa, lecz dla studenta który sobie lubi lampki w domu włączać. ja poszukuje jakiś elementów z przetwornikami A/C C/A modułami komunikacyjnymi itp. Kupiłem sterownik Mitsubishi z seri AnS, lecz zasilacz był padnięty więc poszukuję innych tanich, z ciekawymi do nauki modułami.

0
  • #6 11 Maj 2010 21:52
    fantasta
    Poziom 29  

Lampki w domu załączać?? Heh, dobre :D

Ten jest podstawowy i nie można do niego dostawiać modułów dodatkowych. Masz możliwości dołożenia tablic np. analogowych i innych, lub droższą jednostkę główna i wtedy moduły. Są jeszcze fajne sterowniki firmy Delta Electronics tu do podstawowej jednostki możesz dostawiać moduły, ale pewnie wg. ciebie też do lampek ...

0
  Szukaj w 5mln produktów