Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LAGUNA problem z hamulcami - pompa?

krywoj 06 Mar 2010 13:27 4307 8
  • #1 06 Mar 2010 13:27
    krywoj
    Poziom 13  

Witam
    Mam pytanie odnośnie pompy hamulcowej w Lagunie I 1,8 8V 94r. Prawdopodobnie przepuszcza bo pedał hamulca dziwnie miękki przy hamowaniu, świeci się co jakiś czas kontrolka ABS więc któryś z czujników padł. Pytania mam dwa

1. Czy w tym aucie pompy montowane (zamierzam wymienić na używkę z gwarancją rozruchową :) ), różniły się czymś w zależności od producenta? Czy też mają spełniać standard przy podłączaniu, do układu i bez względu na producenta pompa będzie pasować?

2. Czy po podłączeniu do kompa miły pan zamierzający zgarnąć kilka dyszek powie mi który czujnik jest uszkodzony czy też powie - oooo ABS jest zepsuty?
    Pozdrawiam bractwo i czekam na odpowiedzi i podpowiedzi.

0 8
  • #2 06 Mar 2010 14:01
    LoLek85
    Poziom 28  

Sprawdzałeś czy przypadkiem nie są zapowietrzone lub czy któryś zacisk nie puszcza płynu??

0
  • #3 06 Mar 2010 19:10
    krywoj
    Poziom 13  

LoLek85 napisał:
    Sprawdzałeś czy przypadkiem nie są zapowietrzone lub czy któryś zacisk nie puszcza płynu??

Hmmm nie wydaje mi się, w sierpniu wymieniane były klocki, a problem był jakby wcześniejszy, mam jednak wrażenie że się ostatnio nasilił. Ponadto podczas hamowania nie ma wrażenia ściągania na którąś stronę. Koła hamują jednakowo a przynajmniej strony to robią.

0
  • #4 06 Mar 2010 21:35
    przemek1982-25
    Poziom 18  

1 powinna byc taka sama jaka masz gdyz bosch ,ate czy to lukas moga wygladac tak samo ale moga miec troszke inny zakres pracy cisnienia i skoku swoznia w pompce a co za tym idzie to moze oglupic abs 2niema wyboru klient placi klient żonda

0
  • #5 06 Mar 2010 21:39
    Wieslaw.truck
    Poziom 10  

podloncz diagnostyke to ci pokaze na 100 ppocent cy to czujnik ABS zawsze zostaja blendy w bloku uprawlenia prawdo podobnie jest to czujnik kola

0
  • #6 07 Mar 2010 09:07
    krywoj
    Poziom 13  

przemek1982-25 napisał:
    1 powinna byc taka sama jaka masz gdyz bosch ,ate czy to lukas moga wygladac tak samo ale moga miec troszke inny zakres pracy cisnienia i skoku swoznia w pompce a co za tym idzie to moze oglupic abs 2niema wyboru klient placi klient żonda

Czyli najlepiej sprawdzić jaka to pompa i takiej samej firmy kupić...

0
  • #8 07 Mar 2010 11:23
    krywoj
    Poziom 13  

saly napisał:
    Czujniki w kołach możesz sprawdzić sam, mierząc je miernikiem z wtyczki pompy ABS.

Mogę prosić coś bliżej??

0
  • #9 11 Kwi 2010 18:57
    krywoj
    Poziom 13  

No i się narobiło Panowie i Panie
    Przede wszystkim miałem problem z pompą hamulcową, wyglądała na "miękką" jak już pisałem. Zamówiłem używkę z 2000 r te same numery ten sam model, miała być wymontowana z auta. Przyjechała sucha. W warsztacie po obdarzeniu zamontowanej fabrycznie pompy i mocujących ją śrub, różnymi przymiotnikami, niekoniecznie lirycznymi i nadającymi się do cytowania w warunkach publicznych, wymieniono urządzenia... Świeżo zamontowana nie działała w ogóle, mimo odpowietrzania cudowania, itp. Założono więc ponownie starą. Ponieważ mech robił to pierwszy raz wypiął przewody z serwa. Stara pompę zamontowano kable podłączono i.... hamulec twardy a za moment miękkuchny... efekty hamowania mizerne... dodatkowo silnik zaczął jakoś dziwnie warkotać jakby jeden cylinder nie palił - co się potwierdziło. Cóż.. jakoś dojechałem doma, ale dzisiaj rano ze ściśniętymi akcesoriami dowiozłem żonę do pracy na parkingu podniosłem maskę i poruszałem przewodem od serwa gdyż dobiegał z tamtego miejsca sssssssyyyykk, po delikatnym majstrowaniu silnik zaczął równiej chodzić i syk zniknął.... więc podciśnienie sobie pomyślałem... Co Wy na to? Hamulec miękki jak był tak jest chociaż czasem ma nagłą twardość jakby wspomagania nie było, dodatkowo traktorowanie silnika, a jak wrzucę na luz albo bez dodawania gazu jadę to syk czy pisk delikatny słychać od strony serwa
    Jak uszczelnić serwo żeby powietrze nie było zasysane? Czy są reperaturki do pompy hamulcowej pompa ATE, jutro tak czy inaczej nawiedzę mecha ze swymi spostrzeżeniami, ale może coś podpowiecie?

2