,,Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi,,-Albert Einstein. Tesla był geniuszem który nie zasługiwał na to porównywać go do ludzi on był ponad ograniczeniami narzuconymi przez czasy w których żył i czasy w których my żyjemy. Moim zdaniem mógłby uczynić świat lepszym, ale co z tego skoro dolar goni dolara i nawet człowiek którego uwarzał z przyjaciela(Edison) go wystawił do wiatru. Jedyne co jest nie do zrobienia to przełamanie własnej niepewności że prawa fizyki są nie do złamania. Chociaż jakiś czas temu słyszałem że jakiś gaz w temp. próżni wykazuje właściwości magnetyczne. A wydawało się to NIEREALNE. Tego też się nie dało...
http://www.youtube.com/watch?v=ULAWNv7YFnI a Turbina Kowalskiego?- zgnębiony wynalazca. Może większe znaczenie ma rodzaj materiałów wykorzystanych w tym doświadczeniu bo nie chodzi o uzyskanie mocy bo to jest proste ale jej zwiększenie
Cewka Tesli (fragmenty).
Najbardziej znany wynalazek Tesli wykorzystuje oscylator szczelinowo-iskrowy i używa go do energicznego wibrowania cewki składającej się z kilku zwojów grubego przewodnika. Wewnątrz tej pierwotnej cewki umieszczona jest druga, wtórna cewka z setkami zwojów cienkiego drutu. W cewce Tesli nie ma żelaznego rdzenia, jak w konwencjonalnym transformatorze podwyższającym napięcie i ten transformator z rdzeniem powietrznym różni się zasadniczo pod wieloma względami.
[....]
Konwencjonalny transformator podnoszący napięcie (o krótkim uzwojeniu pierwotnym i długim wtórnym nawiniętym na żelazny rdzeń) zwiększa napięcie kosztem natężenia. W transformatorze Tesli to nie występuje. Powstaje rzeczywisty przyrost energii!
Jak to działa?
Wtórna cewka Tesli ma swój szczególny charakter elektryczny częściowo zdeterminowany przez długość nawiniętego cienkiego drutu. Podobnie do struny gitarowej o określonej długości chce ona wibrować przy określonej częstotliwości. Wtórna cewka jest uderzana przez cewkę pierwotną indukcyjnie. Obwód pierwotny składa się z wysoko-napięciowego źródła (generatora lub konwencjonalnego transformatora podnoszącego napięcie), kondensatora, iskrownika i samego uzwojenia pierwotnego.