Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Uno, brak kierunków, awaryjnych, ogrzewania szyby

pimp 06 Mar 2010 16:20 4631 10
    pimp
    Level 11  
    Witajcie. Mam problem z elektryką. Nie działają kierunki, awaryjne, ogrzewanie tylnej szyby, zapalniczka. Bezpieczniki sprawdzone, są ok. Przerywacz kierunków /niebieska kostka/ co jakiś czas wydaje z siebie dźwięk, takie ciche stuknięcie. Jedna z pozostałych dwóch kostek, które nie wiem za co są odpowiedzialne również wydaje z siebie dźwięk przy próbie włączenia ogrzewania szyby, troszkę głośniejsze stuknięcie, jak by to był jakiś switch i coś tam się załączało. Przy próbie włączenia kierunków albo awaryjnych kompletnie nic się nie dzieje.
    pimp
    Level 11  
    Lampy z tylu działają, przekaźnik jest 3 pinowy, nalezalo by jeszcze dodać, że klakson też nie działa
    melas
    Level 30  
    kolego musisz posprawdzac punkty masowe (niema ich wiele) żarówki zobacz czy któraś nie ma zwarcia, bezpieczniki w tych autach też sniedzieją przeczyśc je przekażnik od kierunków wstaw nowy nie są drogie niestety na takie dolegliwości niema gotowej recepty ewentualnie daj zarobic elektrykowi "najlepsza opcja" pozdr
    pimp
    Level 11  
    Ok, dzięki. A skoro nie działa tyle różnych rzeczy to jest możliwe, że to przekaźnik kierunków nawalił? Nie ma jakiegoś wspólnego elementu dla tych elementów, który mógł ulec awarii?
    emeryt2
    Level 42  
    Z tym większym prądem przy słabej masie , to pojechałeś po bandzie. Ze wzoru; I = U/R , wynika coś innego.
    Z przekaznikiem i masami masz racje.
    pimp
    Level 11  
    Panowie cyrk, dziś przestawiałem auto, w momencie gdy wbiłem wsteczny poczułem małe szarpnięcie i jakiś dźwięk niestety nie mogę dokładnie go określić, gdyż miałem w uchu słuchawkę i niezbyt dokładnie słyszałem w każdym bądź razie to nie brzmiało jak przeskok iskry. Po tym wszystkim kierunki jak i cała reszta wróciły. Rzeczywiście stawiam na masę, pytanie tylko w których punktach ją sprawdzić i poprawić?
    Elektron1234
    Level 20  
    Popatrz obok aku sa dwie kostki (Czerwone przewody)Tam jest zasilanie kasety bezpiecznikow Rozłącz i podoginaj styki Póżniej masy do roboty jak to nie pomoże Powodzenia
    pimp
    Level 11  
    Dzięki za sugestie. Dopiero dziś się do tego będę zabierać. Ciekawe jest, że elektryka potrafi paść nagle, a później zacząć działać, gdy trochę postoi. Co to może być? Może coś łapie wilgoć?