Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
RenexRenex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wyswietlacz nokia 3310

03 Sie 2004 22:37 1366 5
  • Poziom 14  
    Witajcie.
    Do napisania tego posta zmusiła mnie sytuacja.
    Własnie chciałem sprzedac swoja nokie 3310.
    Dzisiaj telefon zgasł, a raczej wyswietlacz zgasł.
    Telefon normalnie paca, głosnik mikrofon podswietlanie jest. Tylko na wyswietlaczu nic sie nie pojawia.
    Nigdy telefonami za bardzo sie nie interesowałem.
    Potrzebuje szybko to naprawic. Widziałem na allegro wyswietlacze do mojej nokii po 20 zł.
    Czy myslicie ze cały wyswietlacz padł ? Czy moze uda sie to naprawic.
    Moze ktos mi powiedziec jak krok po kroku rozebrac telefon i co do tego potrzebuje. Moze w necie jest jakis poradnik ( link prosze ).
    Czekam na odp.
    TYMEK
  • RenexRenex
  • Poziom 19  
    Witam!Musisz rozkręcić nokię i sprawdzić gumkę taką małą lateksową czy styka do układu i wyświetlacza.Jeżeli tel. tobie nie spadł to powinno być to!Sam wyświetlacz nie siada więc raczej to.
  • RenexRenex
  • Poziom 15  
    Witam.
    Przyczyn jak zawsze moze być wiele.
    Najprostrze co przychodzi do głowy to wyświetlacz. No ale to nie takie pewne na 100 %. Najlepiej pożyczyć od kolegi i podstawić. Będziesz miał pewność. To najprostrza metoda ale trzeba mieć kumpla z takim telefonem.
    Jak rozebrać? To proste.
    1) Ściągasz tylny panel
    2) Ściągasz przedni panel (odciągając najpierw od strony klawiatur u dołu i popychając potem lekko do góry)
    3) Odkręcasz 6 śróbek Torxem szusteczką
    4) lekko podważasz na boki zaczepy głównego szkieletu po obu stronach wyświetlacza i wyskakuje cała przeźroczysta plastikowa płytka wraz z wyświetlaczem
    5) jesli masz do dyspozycji sam goły wyświetlacz to musisz ściąć delikatnie sześć plastikowych nitów mocujących metalową obudowę wyświetlacza i blaszka wyskoczy
    7) jeśli wyswietlacz nie chce wyjść to nie ma czym się przejmować, na bokach jest podklejony i trzeba go lekko podważyć uwazając aby go nioe uszkodzić
    8) składanie w odwrotnej kolejności a do ponownego zanitowania można uzyć lutownicy.
  • Poziom 14  
    Gdzie szukac torxa 6 ?
    Znaczy w jakich sklepach. Dodam ze mieszkam kolo olsztyna.
  • Poziom 20  
    Torx T6 powinienes dostać w pierwszym lepszym sklepie ze śrubokrętami :) Pozdrawiam! :)
  • Poziom 15  
    hebis - w nokii 3310 nie ma tej gumki pod wyświetlaczem, jest w tamtym miejscu rząd pinów metalowych. Nie wprowadzaj człowieka w błąd :-)
    Wiem że w większości jest gumka ale akurat nie w 3310, a te metalowe piny bardzo żadko się uszkadzają same z siebie.
    Pozdrawiam.