Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Audi A4 1.9tdi 110KM Pękniety blok?

Nitas8615 06 Mar 2010 21:56 9275 8
    Nitas8615
    Level 10  
    Wiem jest tego dużo ale chcę być dokładny!!!
    Zbierał mi się w zbiorniczku płynu chłodniczego mały osad oleju. Postanowiłem to naprawić bo lubię gdy wszystko jest ok. Okazało się, że głowica jest pęknięta – wymieniłem na dobrą. Po przejechaniu ok. 600kmsytuacja się powtórzyła, tylko zamiast 100ml na 2000km ( jak poprzednio) w zbiorniczku pojawiło się ok. 2l oleju. Mechanik stwierdził – pęknięty blok, wymiana silnika.
    Auto kupiłem 2 lata temu, po pół roku zauważyłem, że zbiera się jakiś osad w płynie chłodniczym ( ok. 2 łyżeczek na 3000km). I tak przez rok, później osadu było więcej ok. 1000\ml na 2000km. Mechanik stwierdził optymistycznie – uszczelka pod głowica, pesymistycznie – pęknięta głowica.
    Okazało, się jednak że mam pękniętą głowicę, osobiście nie znam się w ogóle na mechanice a mechanik jest osobą zaufana więc do dzieła wymiana głowicy. Wszystkie koszty tej wymiany ( olej filtry głowica planowanie itd.) 2000zł. Po jakimś czasie ok. 300km zauważyłem, że ubywa mi płynu w zbiorniczku wyrównawczym chłodnicy, mechanik znalazł jakiś pęknięty wąż (50zł) aha i auto kiepsko grzało po remoncie wspominał ze odpowietrzył układ czy go przeczyścił jakoś tak.
    Ale po przejechaniu 200km sytuacja powróciła, umówiłem się z mechanikiem za 2tyg. Kazał mi tylko pilnować stan płynu chłodniczego i będzie ok. no i dolewałem jakieś 4l na 200km. Lecz po jednym wyjeździe jakieś 80km sprawdzam płyn a go nie ma w jego miejsce jakieś 1,5-2l oleju a miarka w silniku sucha. Tak nagle?? Przecież po naprawie ubywało tylko płynu a nie że się olej zbierał.
    Mechanik rozkręcił głowicę jeszcze raz, kazał sprawdzić w innym miejscu niż poprzednio, głowica ok ; chodniczka oleju ok. (podłączyli pod 8 atmosfer). Mechanik stwierdził, że da głowice w jeszcze jedno miejsce do spr. żeby być pewnym, było ok. Podjęliśmy decyzję o złożeniu głowicy jeszcze raz, może uszczelka miała fabryczny defekt. Kupiłem nową, szpilki i złożył wszystko (600zl).
    Było ok. na dystansie 5-15km, ale gdy zrobiłem ciągiem 200km ta sama sytuacja ubyło 0,5l petrygo i w zbiorniczku pojawił się olej ok. 0.5-1l , miarka oleju prawie sucha.
    NO I DECYZJA , WYMIANA SILNIKA- PĘKNIĘTY BLOK!!!
    Pytam się jak to możliwe, na początku dwie łyżeczki (1 rok-25000km), później 100ml na 2000km, a po naprawie niespodzianka mieszanie się płynu z olejem. Dotychczasowa naprawa wyniosła mnie 2600zł i teraz silnik 2500zł i robocizna.
    Proszę o opinię!

Dodano po 4 [godziny] 57 [minuty]:

Widzę, że na tym forum ciężko o opinie w takich przypadkach ale nadal proszę o pomoc.
    lukasz530
    Level 13  
    wcale nie jest powiedziane że to blok. Może kupiłeś 2ga głowicę z pękniciem. Kiedys miałem taki przypadek w oplu astrze że przez 20km wpadło 0.5 l oleju w zbiornik od cieczy.Mechanik na oko nie sprawdzi czy jest głowica pęknięta
  • Helpful post
    Tommi029
    Level 17  
    Czy głowice były sprawdne pod kątem szczelności na stole?
    Chłodnice oleju podmień lub ją pomiń na jakiś czas, nie trafia do mnie stwierdzenie że "chłodniczka oleju ok". W zimie nic sie silnikowi nie stanie.
    Wydaje mi sie że przy tak dużych ubytkach oleju uszkodzenie bloku musi być widoczne gołym okiem.

Wg mnie. - silnik na stół i oglądać, uszkodzenie musi być najpierw zlokalizowane, a nie wymienić wszystko po kolei.
  • Helpful post
    Daro122
    Level 31  
    Ze sprawdzaniem głowic też bywa różnie , u mnie w okolicy robi to szlifierz z wieloletnią praktyką i dysponujący oryginalnym stołem do sprawdzania szczelności głowic z manometrami i grzałkami płynu . I jak twierdzi sprawdzenie takie nie jest na 100% ponieważ na stole nigdy nie uzyska takiego napięcia głowicy jak na bloku . Test pokaże że głowica jest dobra a nieszczelność wychodzi dopiero po dokręceniu śrub . Z własnej praktyki mogę to potwierdzić , sytuacja taka jak u ciebie głowica sprawdzona i szczelna a problem rozwiązany dopiero po wymianie głowicy .
    Nitas8615
    Level 10  
    Glowica byla sprawdzana w trzech warsztatach po tym jak ja juz pierwszy raz zalozylem i znowu chcialem zlozyc ale temat chlodniczki oleju moze miec w tym rozwiazanie myle ze omine jej przeplyw w plynie chlodniczym i zobacze co bedzie sie dziac
  • Helpful post
    kamilczubacki
    Level 17  
    Sprawdz ta chlodniczke oleju u mnie w golfie IV tez padla myslalem ze to uszczelka pod głowica.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    Nitas8615
    Level 10  
    Zrobilem ominiecie wezy plynu chlodniczego z chlodniczki wyprowadzilem do butelki i jade w traze zrobie z 100km i zobacze co bedzie bo sprawdzebie w goracej wodzie z powietrzem moze wykaze ale przykrecona do bloku z filtrem moze zachowywac sie troche inaczej niz osobno
    dzieki za pomoc
    odezwe sie po przekreceniu paru kilometrow

Dodano po 3 [godziny] 56 [minuty]:

witam

wzialem dzisiaj weze plynu wchodzace do chlodniczki zmostkowalem i z chlodniczki wyprowadzilem weze w butelke po zrobieniu 100km nazbieralo sie w butelce 0,4 l oleju

jutro kupuje chlodniczke i zobaczymy czy juz wszystko bedzie ok

bo to ze teraz przez jakis czas bedzie sie zbieral nalot oleju w plynie chlodniczym w zbiorniczku to normalne bo ciezko przemyc caly uklad perfekcyjnie

jeszcze raz wszystkim dziekuje

pozdrawiam
    Nitas8615
    Level 10  
    Auto naprawione
    chlodnica oleju miala wibne i choc 4 warsztaty ja sprawdzaly
    wymieniona 600km przejechane ani kapki oleju w zbiorniczku olej na tym samym poziomie
    pozdrawiam