Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen saxo 1,1 97r na Bosch MA3.1 kody ECU i pompa paliwa

ma3-4ysz 06 Mar 2010 17:00 8094 2
  • #1 06 Mar 2010 17:00
    ma3-4ysz
    Poziom 24  

Witam!
    Mam kilka pytań odnośnie Citroena saxo 1124 z 97 roku ze sterownikiem Bosch MA3.1. Wersja wyposażona w poduszkę kierowcy i immo na klawiatórce. Ma zakładany ekstra alarm (jeszcze z czasów kiedy takie auta kradziono), ale nie wiem jaki i po czym to identyfikować.

Pytanie 1.
    Które piny trzeba zewrzeć we wtyczce pod sterownikiem
    aby uruchomić pompę paliwa - sprawdzenie jej wydajności?
    W książce do 106 podają, że piny 1 i 11 dla Boscha. Nie odezwała się. Czy kluczyk ma być wtedy oprzekręcony na pozycję przed rozruchem?

Pytanie 2.
    Dotyczy odczytu kodów błędów ECU. W kabinie pod bezpiecznikami jest 30 pinow złącze.
    Szukałem na ten temat czegoś konkretnego ale poz tym ,że żeby sensownie się za to zabrać potrzeba Diag2000 i kosztuje to ok 10000pln. Dostępny jest też Interfejs, który jest oparty na układzie ELM 323 i współpracuje z programem ScanTool i rzekomo pozwala na diagnostykę samochodów PSA powyżej 2000roku prod. tak w rzeczywistości daje jedynie podstawową funkcjonalność (jeżeli w ogóle pójdzie). Czyli dla przeciętnego człowieka niedostępne.
    Ale znalazłem też takie coś:
    http://d.1asphost.com/citroeny/serwisowe/xantia_tester.pdf
    Próbowałem i nie poszło. Do tego ktoś pisał, że kody migowe można wywołać ale są blokowane, żeby nie było za prosto. Czy może podany sposób w linku nie jest właściwy?
    Czy to prawda, czy da się to obejść domowymi sposobami aby odczytać kody błędów (tak jak to robię w 106 I z marelli)?

Pytanie 3.
    Dotyczy alarmu. Co blokuje (może blokować) alarm, po za tym, że wyje jak sięo nim zapomni?
    Gdzie szukać centralki aby go zidentyfikować i czy można go w domowych warunkach zdemontować? Immo wystarczy, auto używa kilka osób a pilot z kluczykami został tylko jeden. Jest to upierdliwe, brat pojechał do roboty, na nocnej zmianie padł aku przy próbie rozruchu i wyło.

0 2
  • Pomocny post
    #2 06 Mar 2010 18:35
    766630
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 07 Mar 2010 18:40
    ma3-4ysz
    Poziom 24  

Cytat:
    1. podaj +12V na bezpiecznik F9 w skrzynce pod maska.

Czy ten bezpiecznik F9 to ten zaznaczony na schemacie?

Ciężko jest znaleźć jakiś adekwatny schemat do konkretnego modelu. Ten powyżej co prawda dotyczy Boscha MA3.1 ale od 99roku. Mój jest z końca 97r i np czujnik położenia wału ma złącze na 3 piny a na schemacie są dwa, Nie kumam dlaczego na tym schemacie wyjście z ECU 10 i 28 są zwarte do masy ( te idące do sondy lambda) chyba, że to jakaś ekranizacja. Jak do tej pory jest tak z każdym schematem. Niby to ale coś nie pasuje na 100%.
    Jest gdzieś może schemat do MA3.1 z 97roku?

Cytat:
    2. auto z epoki "pre EOBD", wiec tylko sprzet konstruktora

Fakt, ale migowe czary mary w niektórych działają.
    Gdzieś na forum 106 ktoś pisał, że wywołał kody migowe zwierając linię K oraz L do masy razem. Możliwe to?

Cytat:
    3. szukaj peku dolozonych kabli i jakiejs puszki pod deska rozdzielcza. Najczesciej zalozone byle jak i rzuca sie w oczy. Potem trzeba isc po kablach i wyciac ci nie potrzebne.

Jestem na etapie szukania przyzwoitych schematów elektryki tego modelu (silnika i całej reszty). Znalazłem skrzynkę ale jest tak wepchana pod deskę, że nie da się zobaczyć co to jest dokładnie. Jak się zrobi cieplej coś podziałam.

0