Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel vectra b-nie działają prawidłowo szyby elektryczne

06 Mar 2010 17:55 15094 25
  • Poziom 9  
    Cześć,potrzebuje pomocy z moją viki,moj problem wyglada tak ze nie dzialaja mi prawidłowo szyby elektryczne,opisze oco dokładnie biega:
    -mam 4×szyby elektryczne z tego przednie wogole nie reagują,tylnia lewa chodzi prawidłowo po przytrzymaniu przycisku ma pamiec i wszystko ok a prawa tylnia chodzi ale po puszczeniu przycisku od szyb staje i nie jedzie sama.(nie idzie jej zaprogramowac).
    Co ciekawego zauważyłem ze:
    -jak było wszystko ok z szybami to po zgaszeniu silnika i po otwarciu jakichkolwiek drzwi podswietlenie przyciskow od szyb jeszcze sie swieciło a po zamknieciu drzwi podswietlenie przyciskow zgasło(czyli wszystko było ok:D)
    A teraz jest inaczej:
    -po zgaszeniu silnika i po otwarciu drzwi podswietlenie gaśnie i nic nie mozna robic nawet z ta jedna dzialajaca szyba,tak jak by odcieto prad(tak powinno sie dziac po zamknieciu drzwi a nie przy otwartych) a po zamknieciu drzwi podswietlenie przyciskow od szyb swieci sie przez cały czas:((i wtedy dziala chociaz ta tylnia lewa szyba)
    Nie wiem czy to jakis sterownik bo nawet nie moge go znalesc,ale jesli wie ktoś coś na ten temat to bardzo prosze o pomoc
  • Poziom 17  
    Sprawdż wiązkę kabli między słupkiem a drzwiami kierowcy.Dopisz czy szyby chcą sie programować .Pozdro.
  • Poziom 9  
    ok jutro sprawdze te wiazke,chodzi ci o ta ktora jest miedzy drzwiami a samochodem(z takim czerwonym bodajrze elementem?),myslisz ze od zamykania drzwi cos sie ułamało?
    a co do programowania to tak jak wspomnialem ze tylko jedna szlo zaprogramowac(tylnia lewa) a reszte nie idzie.
  • Poziom 18  
    jest jeszcze jedna mozliwosc jezeli masz dokladany alarm ze sterowaniem szyb mozliwe ze on sie wykrzaczyl jezeli takie cos posiadasz ze sterowaniem z pilota odetnij sterowanie od alarmu
  • Poziom 9  
    wiesz co ja miałem alarm i popsul sie i go odłaczylem i chyba od tego czasu to zaczeło sie dziać ale nie jestem pewien,nie wiem moze by było trzeba cos zmostkowac od tej wtyczki od alarmu?????ogolnie pytałem sie ala fachowców o to ze jak odlaczylem alarm czy jest mozliwosc takiego przypadku,twierdzili ze alarm nie nic z tym wspolnego,jutro sprawdze te wiazke co kolega wczesniej kazał mi sprawdzic,jutro dam znac,jakby co to kazda pomoc mile widziana,dzieki:)
  • Poziom 18  
    no to jezeli był z funkcja domykania szyb to mozliwe ze to jest twój pro
    blem zajedz do jakiegoś kumatego elektryka mozliwe ze jest zrobione ciecie na którymś kablu
  • Poziom 17  
    Miałeś funkcję domykania szyb z pilota? (lub z kluczyka).
  • Poziom 9  
    tak miałem funkcję domykanie z pilota
  • Poziom 13  
    A czy domykanie z kluczyka działa? przeważnie lecą kable na słupku lub wykładziną pod nogami kierowcy.
  • Poziom 9  
    nie działa domykanie z kluczyka,chyba bez alarmu nie powinno działać,nie?
    posprawdzam dzisiaj wszystkie wasze mozliwosci i dam znac,z gory dzieki

Dodano po 2 [godziny] 3 [minuty]:

Wiec tak sprawdziłem dokładnie:domykanie szyb z kluczyka działa (sory za to wczesniej ze najpierw pisze a puzniej patrze) ale działa na ta jedna szybe,tylnia lewa co dobrze chodzi,patrzyłem na kable miedzy słupkiem a drzwiami kierowcy i jest ok,przy okazji przejade sie jeszcze do jakiegos speca ale jak narazie to brak kasy i za wasza pomoca sprubuje sam,prosze o kolejne pomysły,wszystkie mile widziane bo moje juz dawno sie wyczerpały.
  • Poziom 13  
    Jak na słupku ok to podnieś wykładzine w nogach kierowcy.Powinna iść tam wiązka kabli od sterowania szyb i centralnego.
  • Poziom 9  
    Wiec sprawdzałem te wiązkę kabli pod wycieraczka kierowcy i wszystko jest ok,
    proszę o inne możliwości:)
    Opel vectra b-nie działają prawidłowo szyby elektryczne

Dodano po 5 [minuty]:

to są zdjęcia tego zdemontowanego alarmu,może ktoś troszkę zna się na tym i jest wstanie mi napisać, które piny od wtyczki bym musiał zamostkowy (jeżeli w ogóle jest taka możliwość) żeby te szyby zaczęły działać poprawnie:)
    Opel vectra b-nie działają prawidłowo szyby elektryczne Opel vectra b-nie działają prawidłowo szyby elektryczne Opel vectra b-nie działają prawidłowo szyby elektryczne
    Moderowany przez Rycho T:

Proszę zapoznać się z tym:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic997258.html

• Poziom 17  
    Dla mnie wygląda to na fabryczny (OPEL 1996 ) alarm , powinien mieć czujniki ultradżwiękowe na środkowych słupkach drzwi. Co było z nim nie tak? Pozdro.
  • Poziom 9  
    (alarm firmy CEL)tak ma czujniki,zdemontowałem go ponieważ dostała się na niego woda i zrobiła zwarcie,byłem u wachowców i stwierdzili,że nie opłaca się go robić i chciałbym sie dowiedzieć czy jest możliwość zmostkować jakieś piny od wtyczki,które naprawiłyby ten problem??
    bo wyżej kolega twierdzi,że jest możliwość,że jakiś kabel został cięty i szedł przez alarm
  • Poziom 9  
    Widze ze wyczerpały sie mozliwosci:(jak by ktos wpadł na jakis pomysł to piszcie
    pozdro(ciagle mam ten problem)
  • Poziom 13  
    To chyba raczej nie jest wina alarmu bo on ma tylko opcje domykania szyb z pilota,daje krótki impuls na sterownik szyb.Usterki trzeba szukać w przewodach od sterowania szybami lub w samym sterowniku.
  • Poziom 9  
    dzieki a mogl bys mi powiedziec gdzie znajde ten sterownik od szyb bo juz go szukalem i jakos mi to nie poszlo,z gory dziekuje:)
  • Poziom 9  
    trochę nie widoczny ten schemat,jak wiedzcie dokładnie gdzie znajduję się ten sterownik to piszcie,dzięki
  • Poziom 43  
    Lewy panel z przyciskami do sterowania szyb to jednocześnie sterownik
    Opel vectra b-nie działają prawidłowo szyby elektryczne Opel vectra b-nie działają prawidłowo szyby elektryczne
  • Poziom 13  
    Kolego przecież w temacie który podałem jest napisane gdzie się zanajduje sterownik.Wystarczyło przeczytać.
  • Poziom 9  
    wiec tak koledzy zmostkowalem dwa kable na lewym panelu sterowania do szyb i momentami "zaczely swiecic mocniej diody" i udalo mi sie zaprogramowac tylna prawa szybe, wiec tylnie szyby sa juz ok ale z przednimi nic mi sie nie udało zrobic:(,czy jest jeszcze jakis inny sterownik do szyb oprocz tego co jest w lewym panelu od przycisków???????)tylko nie piszcie mi nic o schematach bo rozumiem z nich tyle ze szok:)
  • Poziom 43  
    Jak by był to widać by go było na schemacie
  • Poziom 9  
    rozumiem ze nie ma,dzieki,pozdro
  • Poziom 9  
    Wiec tylnie szyby dzialaja prawidlowo a przednie nie reaguja wcale,zalozylem dobry sterownik co znajduje sie w lewym panelu od szyb i reakcja jest taka sama co na starym sterowniku,wiec musi byc to cos innego...jak macie jakies pomysly to piszcie,z gory dziekuje:)Pozdro