Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia e66 - Pełna pamięć telefonu

lechu3p 06 Mar 2010 18:07 9388 0
  • #1 06 Mar 2010 18:07
    lechu3p
    Poziom 2  

Witam. Dziś zmagałem się z problemem pełnej pamięci w moim telefonie Nokia e66, który paraliżował wszelkie czynności wykonywane na nim. Po przejrzeniu internetu w poszukiwaniu odpowiedzi na mają usterkę pragnę podzielić się z zainteresowanymi tematem efektami moich działań.
    Oto objawy tel:
    - wyskakujący komunikat "Pamięć telefonu pełna. Usuń zbędne dane".
    - próby usuwania czegokolwiek nie przynoszą efektu, ponieważ prawdopodobnie
    zapełniony jest któryś z folderów systemowych (najpewniej będzie to "cache"),
    którego nie da się w prosty sposób zlokalizować ani opróżnić używając np. explorera windowsa.
    - po sprawdzeniu statusu pamięci odczytujemy np. 119 MB używanych, 80 kB wolnych (w modelu e66)
    (status pamięci: wejść do Menu -> Opcje -> Szczegóły pamięci -> Pamięć telefonu)
    Wówczas w stanie czuwania należy wpisać kod *#7370# przy wyciągniętej karcie SIM i karcie pamięci. U mnie zadziałało bez wyciągania SIM i karty SD. Telefon wtedy powróci do ustawień fabrycznych i sformatuje pamięć wewnętrzną (usuwając wszelkie zapisane dane rzecz jasna).
    Po włączeniu telefonu i ustawieniu regionu oraz daty/godziny telefon śmiga jak nowy.
    Na potwierdzenie wyczyszczonej pamięci można sprawdzić jej status tak jak powyżej.
    Dziękuję. Mam nadzieję, że informacje się przydały.