Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cykanie, pikanie dysku Samsung HM160HI 2,5'

pablitosoft 06 Mar 2010 19:00 3036 4
  • #1 06 Mar 2010 19:00
    pablitosoft
    Poziom 2  

Mam problem z tym dyskiem Samsung HM160HI 2,5'. Kupiłem 08.02.2010 netbooka Samsung n130, a w nim jest ten dysk. Czasem dysk działa prawidłowo i nie ma pikania albo są ale np. co kilka minut. Jednak wkurza mnie to jak np. pikanie jest co kilka sekund i jest bardzo głośne.
    Dodaję nagranie pikania i PrtScr z programu Victoria, na screenie widać liczbę 11182 i ta liczba obecnie to ponad 13000 i co piknięcie rośnie o jeden. Sprawdzałem dysk programem ESTOOL i wszelakiej maści rodzaju programami sprawdzającymi stan s.m.a.r.t. i dziwne ale każdy program wyświetla że wszystko OK z dyskiem. Program Samsunga ESTOOL ma opcję wyłączenia AAM i wyłączyłem tą opcje (bo była na quiet) a problem dalej ten sam. Dysk C formatowałem pełnym formatem a D był defragmentowany. Mam jeszcze partycję RECOVERY której nie ruszałem. W BIOSIe nie ma ustawień dotyczących dysku. Nie wiem co zrobić z tym dyskiem, czy oddać netbooka na gwarancje. Boję się że tylko przez to ze głośno pika mogą mi nie uznać usterki. Teoretycznie odgłosy dysku powinny nie przekraczać 26 dBi ale nie mam jak tego sprawdzić.
    Nr id s.m.a.r.t. 223 (load retry count) to użycie akuratora głowic magnetycznych. Proszę o pomoc bo nie wiem co mam robić czy oddać na gwarancje netbooka czy jest szansa żeby to naprawić, może update firmware ? Tylko że nie znalazłem w internecie firmware do tego modelu. Teraz pika co 4-6 sekund, HD Tune wykazał prędkość średnią 65MB/s i 19,2 ms.
    Cykanie, pikanie dysku Samsung HM160HI 2,5'

0 4
    Załączniki:
  • #2 15 Sie 2010 11:23
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 15 Sie 2010 11:57
    adamadi33
    Poziom 43  

Najlepiej oddać na gwarancje skoro komputer ją posiada.Nie ma obaw że nie uznają gwarancji skoro kłopot powstał nie z twojej winy.

0
  • #4 15 Sie 2010 12:00
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 15 Sie 2010 12:52
    grigi666
    Poziom 9  

Ewidentnie wyglada to na przeskakujaca glowice dysku. Mozliwe ze elektronika dysku za jakis czas padnie.

Oddaj na gwarancje...

0