Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Bascom] wyświetlacz graficzny i Controlport

07 Mar 2010 02:57 1118 3
  • Poziom 15  
    Witam
    Przez pomyłkę podłączyłem końcówkę wyświetlacza "Fs" pod inny pin poza portem zapisanym w Controlport. Jak można przypisać ten pin, aby to dobrze współpracowało z gotową biblioteką w Bascomie?.

Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Panowie czy nikt nie wie nic w tym temacie...?. Prosze o jakas podpowiedz bo innaczej bede musial przekrosowac plytke... a jest taka fajna....
  • Poziom 21  
    A w czym problem podepnij ten pin pod co chcesz. Przecież on steruje tylko wielkością czcionki.
    I sterujesz dowolnym pinem przez uP.
  • Poziom 15  
    Witam.
    Właściwie żaden problem. Po prostu po wystartowaniu wyświetlacza pojawiły mi się krzaki i sądziłem, że w związku z tym, że znajduje się on na liście biblioteki sterującej wyświetlaczem to ma to jakieś znaczenie. Jest to moje pierwsze doświadczenie z wyświetlaczem graficznym, więc trochę paniki zasiałem. Być może jednak powodem krzaczków na ekranie był jakiś "zimny' lut na płytce, lub przy nożce mikrokontrolera, bo po przejechaniu lutownicą wyświetlacz śmiga jak trzeba... Ten port wysterowałem na stałe i po problemie. Mam pytanie z innej beczki, jak usunąć wpis w biblitece aby uwolnić ten pin do wykorzystania gdzie indziej...?.

Pozdrawiam