Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy spawarka JLT jest lepsza od Sherman czy Magnum

esab3 07 Mar 2010 12:22 21157 12
  • #1 07 Mar 2010 12:22
    esab3
    Poziom 7  

Witam
    Chciałbym się dowiedzieć czy spawarki firmy JLT model JLT TIG AC/DC 170 jest lepszy od Sherman 200 AC/DC oraz Magnum THF 230 AC/DC.Chce założyć działalność gospodarczą związaną z spawaniem.Mianowicie chodzi mi o spawanie rurek klimatyzacji, naprawę chłodnic oraz spawanie drobnych konstrukcji stalowych.

Przeczytaj ogłoszenia w dziale i wstaw poprawnie grafikę. [Łukasz]

• #3 08 Mar 2010 19:14
    manta
    Moderator Samochody

Mam tego THF i jestem zadowolony.

• #4 07 Kwi 2010 11:43
    zzz
    Poziom 19  

Ja bym się jednak trochę obawiał - Magnum/Sherman to trochę ryzykowny zakup :/
    Miałem Magnuma TIG to wytrzymał 3 miesiące, a o wyegzekwowanie gwarancji musiałem ich straszyć sądem!

Co do JLT to nie miałem przyjemności ale słyszałem dość pochlebne opinie, np. tu: http://forum.netspaw.pl/viewtopic.php?pid=23
    Cena też nie jest specjalnie wygórowana.

• #5 15 Kwi 2010 14:13
    Ares42
    Poziom 9  

Przyłączam się do pytania esab3.

Magnuma znam i nie polecam :/ A co z tymi JLT do aluminium? Nadaje się to do czegoś?

• #6 17 Kwi 2010 16:48
    manta
    Moderator Samochody

A jakie miałeś problemy z Magnum?

• #7 17 Kwi 2010 20:59
    peloks
    Poziom 27  

Spawałem Magnum i Sherman i nie było z nimi problemu, ale najbardziej stabilne były esaby i oazasy.

• #8 19 Kwi 2010 14:31
    Ares42
    Poziom 9  

manta napisał:
    A jakie miałeś problemy z Magnum?

Strasznie awaryjne... Miałem TIGa AC/DC i takie maleństwo do elektrody. Tig padł po 4 miesiącach a MMA po 2.

Spawają nieźle ale według mnie po prostu nie nadają się do ciągłych prac na warsztacie - zbyt delikatne.

• #9 19 Kwi 2010 18:39
    manta
    Moderator Samochody

Powiem tak, swoim przerobiłem z 30 kg drutu i drugie tyle kolorówki, także lutowanie twarde, zaliczył kilkanaście montaży i jedyna awaria to jonizator. Za dużo pyłu szlifierskiego w powietrzu, przedmuchanie i po problemie. Znajomy nabył identycznego, spawa sporo głównie zbiorniki a ma esaba za 4 razy większą kase,porównując jak na razie stosunek cena jakość wypada na korzyść żółtka. Lepszy jest głównie do delikatnych prac, niższy prąd minimalny+stabilny łuk. Co do serwisu nie wiem, bo nie małem potrzeby korzystania.

• #10 20 Kwi 2010 09:21
    Ares42
    Poziom 9  

manta napisał:
    Powiem tak, swoim przerobiłem z 30 kg drutu

Tyle, że 30kg. drutu (i to tylko do tiga), to u mnie przerabiają nieraz w tydzień-dwa.

Wiem, że cena chińczyka potrafi być nieraz 4-krotnie tańsza niż np. Esaba ale to zupełnie inne klasy. Spawa się na Esabie jednak nieporównywalnie lepiej.
    Mnie po prostu nie stać na razie na tej klasy urządzenia wiec szukam czegoś tańszego ale żeby wytrzymało jakiś czas. Na Magnumach się już sparzyłem więc to odpada.

No i druga sprawa - czy to prawda że Magnum i Sherman to jedna i ta sama spawarka?

• #11 27 Paź 2017 06:35
    Blaszkowski
    Poziom 11  

Magnum i Sherman niewiele się od siebie różnią . Konstrukcyjnie to prawie to samo -inne rozmieszczenie płyt ,wymiary - często tylko to ich rożni. A długość działania zależy od szczęścia. Z nam firmy, które bazują na spawarkach Magnum. Robią z nimi cuda , obudowy wyglądają jakby po nich czołg przejechał. Trafiały do mnie jak już gniazdo odpadło albo przewody zasilające były pourywane ale blok mocy i sterujący był sprawny. Mam inną firmę która weszła w Magnum - y i niestety co chwilę coś w nich pada jak nie chłodnica to blok mocy. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że często najtańsze urządzenie wykonane jest z marnej jakości elementów , złożone niechlujnie, brak pasty termo -przewodzącej , przewody nie są odpowiednio zabezpieczone , nóżki tranzystorów nie są izolowane i niebezpiecznie blisko radiatorów , a same luty pozostawiają wiele do życzenia.
    Decydując się na tańsze urządzenie musimy brać pod uwagę powyższe .

• #12 27 Paź 2017 09:51
    Łukasz.K
    Poziom 19  

Jeżeli Pan chce dużo spawać to ja bym kupił tę droższą.

• #13 03 Lis 2017 22:14
    Pawel1812
    Poziom 26  

Idealnie wygląda elektronika w Kemppi - wszystko pięknie polutowane, zaizolowane lakierem, aby opiłki metalu tłoczone przez wentylator nie zrobiły zwarcia, przewody poukładane i przemyślane, no i praca - bez porównania do Bestera czy Chińczyka.
    Pracowałem na Bester 1801 i nie chciałbym już na nim pracować, mając Kemppi MinarcMig200. Jest różnica w cenie, ale warto.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME