Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf II - dystanse w drzwi pod glośniki 130mm

07 Mar 2010 13:51 6805 9
  • Poziom 9  
    Witam,
    Chce wstawic dystanse w drzwi. Obecnie glosniki zamontowane sa w fabrycznej kieszeni. Nie zadowala mnie to, bo cala kieszen ledwo trzyma sie drzwi przez nie. Chcialbym zrobic takie dystanse sam i zamocowac glosnik bezposrednio do drzwi. Najlepiej zeby taki dystans pasowal wielkoscia do obecnej kieszeni. Moze juz ktos robil takie cos i ma ochote podzielic sie swoja wiedza. Chodzi mi o dystanse pod glosniki 130mm.
    Prosze o rady i z gory dziekuje.
  • Poziom 34  
    Skorzystaj z podpowiedzi na TEJ stronie, zamiast otworu pod głośnik 165mm zrób pod 130mm
  • Poziom 14  
    Witam

slavwek.ie napisał:
    Skorzystaj z podpowiedzi na TEJ stronie, zamiast otworu pod głośnik 165mm zrób pod 130mm

Chyba na odwrót :-) zamiast 130 mm zrobić 165 mm.

Ja się chętnie podzielę bo sam mam Golfa 2 i mam głośniki 165mm zamontowane na panelu z MDF.

Wygląda to tak: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1426366-60.html na zdjęciach widać jak to mniej więcej wygląda. Jest to panel montowany zamiast tej kieszonki (trzeba ją uciąć), panel jest przykręcony do blachy drzwi przez boczek.

Pozdrawiam
  • Poziom 34  
    stanec napisał:
    Chyba na odwrót :-) zamiast 130 mm zrobić 165 mm

Chyba jednak nie...
    eltrol napisał:
    Chodzi mi o dystanse pod glosniki 130mm
  • Poziom 9  
    Właśnie chodzi mi o dystanse na głośniki 130mm, bo mam takie i nie chce kupować nowych. Będę musiał pomyśleć nad wykonaniem. Wasze propozycje są naprawdę dobre, tylko że planuje to wszystko spróbować schować w oryginalnej kieszenie VW.
  • Poziom 14  
    slavwek.ie napisał:
    stanec napisał:
    Chyba na odwrót :-) zamiast 130 mm zrobić 165 mm

Chyba jednak nie...
    eltrol napisał:
    Chodzi mi o dystanse pod glosniki 130mm

Faktycznie nie zwróciłem uwagi, mój błąd. W takim razie jak slavwek.ie napisał musisz sobie załatwić takie dystanse jak podał bądź takie jak ja mam tylko w rozmiarze 130mm. W necie albo na Alledrogo powinieneś coś znaleźć.
  • Poziom 1  
    Kolego eltroll musiałem specjalnie się zalogować żeby Ci pomóc. :D Ja coś takiego zrobiłem sobie ale jeszcze nie zamontowałem bo nie mam jeszcze głośników. Golf II - dystanse w drzwi pod glośniki 130mm Golf II - dystanse w drzwi pod glośniki 130mm
    Tak to mi wyszło, to ma wejść w miejsca kieszeni tylko trzeba tak to przykręcić do tapicerki żeby nie wystawało ani nie schowało się. Na pewno bedzie lepiej to sie zachowywało niż te maskownice z allegro plastikowe.
  • Poziom 14  
    Witam

Ja też to przerabiałem i trzeba te panele przykręcić bezpośrednio do blachy bo jak są do tapicerki to basu z wooferów jest dosyć mało.
  • Poziom 9  
    Witam,
    Dzięki za podpowiedzi. Jestem w fazie projektowej, ale niedługo ruszam do roboty.
    Pozdrawiam!
  • Poziom 9  
    Witam,
    Od projektu ruszyłem do wykonania. Niestety nie udało mi się jeszcze ukończyć, ale postaram się w niedługim czasie i kolejne fotki zamieszczę na forum.
    To narazie efekt mojej pracy:

Golf II - dystanse w drzwi pod glośniki 130mm Golf II - dystanse w drzwi pod glośniki 130mm