Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo fh 12 95r problem z odpalaniem

07 Mar 2010 15:30 4630 16
  • Poziom 10  
    Mam taki problem. Otóż volvko raz pali bez zarzutu a niekiedy jak mu sie umyśli kręci a nie chce zajarać. Nie ma reguły kiedy nie zapali- czasami po i w czasie trasy pali a niekiedy pochodzi 5 miut i jak sie go zgasi już nie zapali. Pomocy.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Ciśnienie paliwa w głowicy jest 2 atmosfery. Samochód kręci jak głupi i nie chce zapalić
  • Poziom 24  
    Sprawdź na krótko pomijając kostkę stacyjki, te modele lubiały płatać figle.
    Co z migowymy są jakieś??
  • Poziom 10  
    Wyświetla błąd od czujnika położenia wałka rozrządu i położenia wału
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    sprawdź połączenia pomiędzy ecu silnika a sensorami jeśli będą dobre wymień sensory być może będą albo przytarte albo całe tyle ze będą dawały nierówne impulsy a to sprawdzisz dokładnie tylko na oscyloskopie
  • Poziom 10  
    Już nie wiem co robić. Wszystko poczyszczone,od kasety do czujników żadnej przerwy wszystko dochodzi a samochód dalej nie odpala. Jeden gościu mówi że to może być problem z kasetą. Ale nie wiem.:cry:
  • Poziom 10  
    Czujniki sprawdzone na oscyloskopie. Wszystko ok dobrze dają impulsy. Pomóżcie!!!
  • Poziom 24  
    Jaki to dokładnie silnik??

Sprawdziłeś to o czym pisałem wcześniej??
  • Poziom 10  
    mam też taki problem ale świeci się lampka pomarańczowa od silnika to wtedy nie pali jak nie świeci to odpala od razu nawet jak odepniesz czujnik obrotu wału tyle to jest dziwne w papierach jest ze jest to silnik 400 a kaseta jest z jak dobrze pamiętam 380

Dodano po 6 [minuty]:

a morze wiecie jak skalibrować wysokość jazdy w volvo fm 2006 rok na texsie jak kalibruje to wyskakuje dane kalibracji eproom coś jeszcze tam pisało nie pamiętam
  • Poziom 12  
    jeżeli chodzi o kalibracje ecasu w fm napisz jaki jest nr. kasety, texa nie wszystkie obsługuje, lub dobierasz zły poziom do jazdy. Jeśli masz możliwość to podłącz się i odczytaj dane z kasety.

w fh jaki masz silnik? D12A... D12B... D12C...
  • Poziom 10  
    No waśnie gdy wyświetla błędy to nie odpali a gdy nic nie świeci to odpali od razu. Np wczoraj odpalił i palił aż do któregoś momentu nie do odpalenia.Gdy odpali chodzi nawet po wyjęciu czujników tak jak u kolegi.

Dodano po 1 [minuty]:

Tak heroses sprawdziłem i to samo.
  • Poziom 10  
    Może to być też masa na kasetę w wiązce. Wygląda to na jakieś uszkodzenie wiązki. Warto sprawdzić może gdzieś przewód łączy a innym razem nie....
  • Poziom 1  
    Witam

Ja miałem taki sam problem i na serwisie zdiagnozowali tuleje pompowtryskiwaczy po wymianie auto normalnie odpala i problem znikł.Pozdrawiam