Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telefon wybrać? Na dwie karty sim z odbiornikiem TV.

puncio1 07 Mar 2010 15:31 5210 14
  • #1 07 Mar 2010 15:31
    puncio1
    Poziom 24  

Witam. Mam pytanie interesuje mnie zakup telefonu na dwie karty sim ( dual-sim) z odbiornikiem TV oraz radiem i z mocnym akumulatorem zastanawiam sie na tymi dwoma modelami: myPhone 8920TV oraz Trak CP-310. Jaki mam wybrać który lepszy może ktoś ma i podzieli się informacjami chodzi też o cenę wiem, że są Samsungi ale chce tani i w miare dobry. Czekam na info.

0 14
  • #2 07 Mar 2010 17:34
    pan_piotr
    Poziom 13  

Z tej dwójki ja bym wybrał myPhone 8920TV. Bo ma jeszcze WiFi które moim zdaniem jest bardzo przydatne w telefonie.

0
  • #3 07 Mar 2010 17:42
    pan_piotr
    Poziom 13  

Z tego co wiem to myPhone jest Polskim producentem ale nie wykluczam ze z chińczykami nie współpracują.

Ich Strona z informacją jak powstali.
    http://myphone.pl/Ofirmie.aspx

0
  • #4 07 Mar 2010 18:10
    Cyborg_3D
    Poziom 21  

MyPhone tylko znakuje chińskie badziewie znaczkiem "MyPhone". Wyrób chiński jak każde inne badziewia które tu prezentujecie. :)

0
  • #5 07 Mar 2010 21:36
    pan_piotr
    Poziom 13  

Czyli chińśki produk z polską marka :-D

0
  • #6 10 Kwi 2010 01:02
    janko.muzykant
    Poziom 16  

Tak się składa, ze posiadam ten telefon, tzn. myPhone 8920 MarkPro od kilku tygodni.
    Mogę się w związku z tym podzielić pewnymi uwagami.
    Faktycznie jest to "chinol" z polskimi nalepkami. Generalnie nie jest on zły, ma parę niedociągnięć, powinni poprawić kilka błędów w oprogramowaniu i coś z tego będzie. Samo wykonanie oceniam mniej więcej na 4, za bardzo nie ma się do czego przyczepić, Sony Ericsson i Nokia są trochę lepiej wykończone, ale z tych funkcji nie mają.
    Odnośnie jego bajerów, to dual sim działa bardzo dobrze, z dzwonieniem i odbieraniem nie ma żadnych problemów, jak się wybiera numer z reki to naciska się słuchawkę 1 lub 2 i od razu dzwoni z odpowiedniej karty, natomiast przy wybieraniu z książki niepotrzebnie trzeba kilka razy potwierdzać wybór karty, ale to taki szczegół.
    Internet działa bardzo dobrze zarówno z GPRSu (obsługuje EDGE) jak i Wi-Fi, które działa bezproblemowo. Dobrze działa ekran dotykowy i klawiatura ekranowa przy pisaniu esemesów (może trochę się trzeba przyzwyczaić ale da radę, można ewentualnie pisać na klawiaturze numerycznej). Trochę drętwo działa akcelerometr, tzn. za wolno odwraca ekran do pionu, i czasami trzeba go kilka razy poruszyć - mogli by to poprawić). Wyświetlacz jest dobrej jakości. Aplikacje java działają raczej bez problemów. czyta e-booki. Pewne zastrzeżenia mam do jakości odtwarzania muzyki i głośnika, a dołączone słuchawki są beznadziejne. Bluetooth działa bezproblemowo. Aparat ma 2 MPx i robi w miarę niezłe zdjęcia. Telewizja i radio też działają nieźle. Telefon ma jeszcze latarkę uruchamianą wyzwalaczem aparatu - przydatna rzecz.
    To by było na tyle, jakbym jeszcze mógł w czymś pomóc dajcie znać.
    pzdr.

0
  • #7 12 Kwi 2010 19:43
    SklepAltera
    Użytkownik obserwowany

Witam. Pytanie do janko.muzykant. (myPhone 8920 MarkPro)
    Ważną dla mnie kwestią jest możliwość przyjmowania połączenia na jedną kartę, a następnie oddzwaniania z drugiej (tańsze rozmowy:). Czy w związku z tym nie sprawia kłopotów odnalezienie ostatnich połączeń przychodzących z konkretnego numeru na kartę nr1 , a następnie oddzwonienie na ten numer z karty nr2 ?
    Będę wdzięczny za odpowiedź - mam przyzwoitą propozycję z Orange (0,12/Orange i stac. i 0,17/ Inne) ale tylko przy nowej aktywacji, a jedyny dostępny w Orange dual to właśnie myPhone.
    Pozdrawiam

0
  • #8 17 Kwi 2010 00:09
    janko.muzykant
    Poziom 16  

Kolego SklepAltera z tym co piszesz nie ma problemu, tzn. wciskasz jeden z zielonych przycisków ze słuchawką i pokazuje się lista ostatnich rozmów danej karty. Można wtedy oddzwonić z dowolnej karty wciskając odpowiedni klawisz ze słuchawką.

0
  • #9 17 Kwi 2010 09:05
    SklepAltera
    Użytkownik obserwowany

Dzięki za odpowiedź, zdecyduję się na ten telefon.
    pozdrawiam

0
  • #10 21 Kwi 2010 17:51
    wo2010
    Poziom 1  

Wdzięczny byłbym za odpowiedź: jak długo trzyma w nim bateria ??? Tez się nad nim zastanawiam. Mam obecnie Samsunga D880 ale na jednej karcie jest dużo gorsza jakość i albo mi się taki trafił albo nie wiem co ale mój trzyma maksymalnie 2 dni więc musze go codziennie ładować. A nie rozmawiam strasznie dużo.

0
  • #11 21 Kwi 2010 19:31
    dicappo
    Poziom 20  

my phone jest słaby z nam kogoś kto go miał i się popsuł po miesiącu a był to my phone 8810tv

0
  • #12 17 Cze 2010 13:59
    skala3
    Poziom 10  

Jestem od marca posiadaczem myPhone 8920 bez radia i TV. Trochę tego żałuję ze nie wziąłem z radiem i TV. Przez ten czas to miałem problemy z słuchawkami i ciemnym paskiem na ekranie. Serwis naprawił i zaktualizował oprogramowanie. Bateria trzyma 4 doby przy umiarkowanym korzystaniu. Jeśli chodzi o obsługę 2 kart to działa bardzo dobrze i nigdy nie był z tym problemów. Zawsze wiesz kto do ciebie dzwoni na którą kartę i oddzwaniasz z której karty chcesz. Nie mam możliwości pomyłki, chyba że z pośpiechu użytkownika. Wykonanie tel. średnie jak w tańszych Nokiach.

0
  • #13 22 Lip 2010 10:53
    Jerzy-Serwisant
    Poziom 18  

Panowie, mam pytanie o 8920.W momencie gdy prowadzę rozmowę, a ktoś próbuje się do mnie dodzwonić na drugą kartę to zostanę o tym poinformowany, i co słyszy drugi dzwoniący, normalny sygnał, zajętość, czy abonent poza zasięgiem.

0
  • #14 23 Lip 2010 08:52
    robert5785
    Poziom 12  

dicappo - a ja znam osobę która ma 8810 i jest zadowolona
    Jerzy-Serwisant - abonent poza zasięgiem

0
  • #15 23 Lip 2010 11:59
    Jerzy-Serwisant
    Poziom 18  

robert5785 napisał:
    Jerzy-Serwisant - abonent poza zasięgiem

Czy któryś z innych modeli może ma taką funkcję, żebym został poinformowany o rozmowie przychodzącej na drugi SIM i możliwość jej odebrania lub odrzucenia.

0