Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie keyboardu, pianina i gitary do Ampa Yamahy

Mikaeru 07 Mar 2010 15:54 4253 1
    Mikaeru
    Level 1  
    Witam wszystkich na forum!

Mam problem, z krórym nie mogę się uporać od dłuższego czasu... Mam kilka instrumentów, ale żadnego z pełnym powodzeniem nie podłączyłem do amplitunera, który dysponuje jedynie wejściem na czincze...

Najpierw keyboard (yamaha psr 1500):
    1. ma outa na czincze
    2. ma outa na 2 x mono (L i R) duży jack
    3. ma outa słuchawkowego stereo

Po podłączeniu do ampa:
    1. Dźwięk jest niewyraźny, ledwo słyszalny, zniekształcony, wiele szumów. Kabel jest dobry.
    2. Przy użyciu kabla jack -> czincz, dźwięk fatalny, cichy
    3. jw

Pianino cyfrowe (korg c340):

1. Out tylko 2 x mono jack. Dźwięk jest OK, ale tylko do pewnej głośności. Gdy głośność jest porównywalna z max głośnością fabrycznych głośników w pianinie zaczyna trzeszczeć...

Gitarka (elektroakustyk takamine):
    - kabel jack -> czincz. dźwięk ledwo słyszalny i bardzo zniekształcony. Tu akurat się nie dziwię... :D

Dodam jeszcze, że podłączając te sprzęty do komputera, to dźwięk z nagrań na połączeniu jack -> jack jest idealny.
    Teraz pytanie: Czy załatwię to kupnem di boxa? A może kupić jakiś mini mikser, do wzmocnienia sygnału... Próbowałem podłaczać do różnych kanałów ale nic z tego. Coś musi być z tymi instrumentami, bo np, gdy nagłaśniałem imprezę, to dźwięk puszczany z kompa kablem jack -> czincz był bdb.
    DjMapet
    Level 43  
    Sprawę na pewno załatwi zakup estradowego zestawu nagłaśniającego. Di-box czy mikser niewiele pomoże. Sprzęt home audio w zasadzie nie nadaje się do nagłaśniania instrumentów. Jeśli już, to co najwyżej do cichego pogrania/poćwiczenia w domu. Przy głośniejszym graniu będą się pojawiały zniekształcenia. Nie te moce, sprawność i inna konstrukcja głośników. Sam niekiedy podłączam klawisz Roland G-600 do sprzętu domowego (Pioneer+ Altony, Technics) jednak tylko i wyłącznie w celu poćwiczenia i wykonywania aranżów. Częściej korzystam ze słuchawek.
    Podłącz instrument do wejścia liniowego amplitunera (LINE IN, VCR, CD) przewodami jack mono-czincz. Nie spodziewaj się jednak wysokiej jakości, zwłaszcza przy mocniejszym wysterowaniu.
    Jakość użytych kolumn, czy tez zastosowanych w nich głośników tez ma znaczenie.

Pozdrawiam.