Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router WRT54GC - zabezpieczenie

soja1 07 Mar 2010 17:29 2142 7
  • #1 07 Mar 2010 17:29
    soja1
    Poziom 9  

Witajcie ,
    mam rozdzielony internet z kablówki przez rotuter... kabel pociągnięty do kompa stacjonarnego i przez WiFi do laptopa . Problem w tym , że nie mam zabezpieczony -
    lagi na maxa ;/ . Są momenty gdzie po prostu u mnie net nie wytrzymuje i wywala . Ja płacę a całe osiedle korzysta ? Nie , nie ja tak nie chcę ! Jestem kompletnie zielony i proszę was o pomoc . Po prostu internet ma działac na PC i laptopie (tylko moim nie innych sąsiadów z osiedla - ci niech własny kupują ) . Proszę o opisanie krok po kroku . Wiem jak wejśc w ustawienia routera 192.168.2.1 id , haslo i tam nie wiem co robic .

P.S. mój nr. gg to 5581126 jeśli ma ktoś czas mi tłumaczyc co ? gdzie ? jak ? .

0 7
  • #2 07 Mar 2010 18:16
    PiotrRDiablo
    Poziom 22  

Witam ma to samo urządzenie.
    Najpierw wejdź w ustawienia. Z tyłu obudowy masz fabryczny adres IP routera, nazwę użytkownika i hasło. Skoro masz podłączony komputer po skrętce wpisz w przeglądarce internetowej ten adres (np. 192.168.2.1 - nie pamiętam jaki jest domyślny), potem podajesz użytkownika "admin" i hasło z obudowy routera.
    Następnie w zakładce administracja podajesz nowe hasło (dla tego konta "admin") - np. 8 znaków, małe, duże litery, cyfry, znaki specjalne. Od tego momentu nikt nie wejdzie w ustawienia bez Twojej wiedzy.
    Potem w sekcji sieci bezprzewodowej ustawiasz szyfrowanie WPA2-PSK, klucz AES, podajesz hasło jako minimum widziałbym 16 znaków, małe, duże litery, cyfry i znaki specjalne.
    Hasła zapisujesz oczywiście zalecam zmianę hasła do WPA2 raz na miesiąc - ale to Twoja wola.
    Tyle na początek wystarczy, jak się podszkolisz w temacie sam znajdziesz najlepsze dla siebie rozwiązanie. Powodzenia. Jak to nie pomoże i będę pisał ze swojego domu gdzie jest ten router opiszę dokładniej

0
  • #3 07 Mar 2010 19:02
    soja1
    Poziom 9  

PiotrRDiablo napisał:

Potem w sekcji sieci bezprzewodowej ustawiasz szyfrowanie WPA2 PSK, klucz AES, podajesz hasło jako minimum widziałbym 16 znaków, małe, duże litery, cyfry i znaki specjalne.

Gdzie to znajdę ? Jeśli chodzi o ustawienia to hasło mam już ustawione ^^ i użytkownik się zgadza - rzecz w tym , że chciałbym aby dostęp do tego internetu miały tylko te dwa komputery bo i tak jest dośc słaby .

0
  • #4 07 Mar 2010 19:38
    MACIEK_M
    Poziom 28  

Musisz szyfrować sieć WiFi. Jak to zrobić prosto opisane jest tu Link

0
  • #5 07 Mar 2010 19:51
    soja1
    Poziom 9  

Przysyłają link na e-mail wchodzę i nic dalej nie da się zrobic , dlaczego ?

0
  • #6 07 Mar 2010 19:55
    slvestr
    Poziom 32  

Poszukaj zakładki Wireless/wireless security tam będzie opcja ustawienia szyfrowania. W znalezieniu nie powinno być trudności.

0
  • #7 08 Mar 2010 16:46
    soja1
    Poziom 9  

Super dzięki :D - zabezpieczony tylko podajcie mi jak znajdę na PC Adres MAC i na laptopie to będzie gites;]

0
  • #8 08 Mar 2010 16:53
    andreooo
    Poziom 18  

Start>>Uruchom>> wpisujesz "cmd">> wpisujesz "ipconfig /all" i masz podane adresy fizyczne (MAC) do poszczególnych kart sieciowych.

0