Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PcCheck M861G v 1.16a Bios

07 Mar 2010 20:26 2266 14
  • Poziom 25  
    Witam.
    Otrzymałem dziś taką płytę do naprawy.
    Okazało się, że jest problem z biosem a dokładniej z rozpoznawaniem procesorów.
    Po wsadzeniu Amd Sempron 2500+ w biosie nie rozpoznaje. W Windows'ie tak.
    Po wsadzeniu Amd Sempron 2800+ w biosie nie rozpoznaje, w Windowsie tak.
    Szukałem nowego biosa na stronie producenta, jednak potem sprawdziłem i okazało się, że w płycie jest nowszy niż na stronie co mnie z lekka zdziwiło.
    Spróbowałem wgrać starszego biosa z dyskietki, jednak po uruchomieniu ichniejszego programu pokazuje mi się: "Problem Allocating Memory"
    Procesor/ramy/i inne pierdółki sprawne gdyby ktoś chciał się zapytać.
    Jakieś sugestie?
  • Poziom 32  
    Występuje konflikt między oprogramowaniem, które próbujesz uruchomić, a systemem operacyjnym lub innym programem. Jaki kolega przyjął sposób aktualizacji Bios-u?
  • Poziom 25  
    Utworzyłem dyskietkę dosową pod windows'em, następnie wgrałem dwa pliki ze strony, mianowicie afudos oraz 070726S.ROM, uruchamiam komputer z dyskietki wpisuję afudos 070726S.ROM /p /b /n /c /x tak jak każą w instrukcji i wtedy pojawia się ten błąd...
  • Poziom 25  
    Podbijam temat.
    Nikt nie ma więcej żadnych sugestii?
  • Poziom 41  
    W jaki sposób tworzysz dyskietkę? Czy ma ona odpalone "DOSUMB" i ma rozszerzenie pamięci. EMM386? Powinieneś ściągnąć specjalny kreator z tej strony:
    http://www.bootdisk.com/bootdisk.htm
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    scrabypl napisał:
    po uruchomieniu ichniejszego programu pokazuje mi się: "Problem Allocating Memory"

Pokaż nam komplet komunikatów które pokazywane są na ekranie od uruchomienia programu flashującego. Chodzi mi o coś takiego:
    Erasing ECBlock...done
    Writing ECBlock...done
    Verifying ECBlock...done
    DOS/16M error: [0] involuntary switch to real mode
    DOS/16M error: [0] involuntary switch to real mode

Memory allocation error
    Cannot load COMMAND, system halted
  • Poziom 31  
    Wygooglałem, że może to być jakaś wersja OEM robiona dla ECS i/lub posiadająca BIOS Awarda. Najlepiej jak by kolega zczytał z płyty obecny BIOS ID.

Dodano po 12 [minuty]:

Jeszcze jeden trop: wyczytałem, że do aktualizacji należy użyć programu dołączanego na oryginalnej płycie ze sterownikami - Winflash AMI - WSFI304P.exe (WinSFI)

http://translate.google.com/translate?hl=pl&s...6hl%3Dpl%26client%3Dopera%26sa%3DN%26rls%3Dpl

Może ruszył by ją też AMINF albo UNIFLASH.
  • Poziom 25  
    Witam.
    Uniflash niestety nie podołał.
    Wyświetlił, że nieznany chip.
    PcCheck M861G v 1.16a Bios
    A takie coś pojawia mi się, jak zaczynam flaszować z dyskietki sposobem podanym w powyższych postach.
    Próbowałem również nowszego afudos'a, ale to samo pokazywał.
  • Poziom 41  
    A próbowałeś z innym dosem, z rozszerzeniem pamięci?
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Spróbuj tego WinSFI albo AMINF.
  • Poziom 25  
    neophyte napisał:
    Spróbuj tego WinSFI albo AMINF.

WinSFI dał radę.
    Reputacja leci do Ciebie.
    Temat zamykam i dziękuję za pomoc.