Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Interface audio USB z możliwością nagrywania kanałów OSOBNO?

mcd 15 Cze 2012 17:18 19585 42
    Krzysztof1969
    Poziom 15  
    No to wiem ale czy jakosc nie bedzie za kiepska? Moze właśnie potrzebny byłby jakiś interfejs audio plus może jakiś mikrofon pojemnościowy? Jakie oprogramowanie? Z tego co widzę to interfejsy audio bądz dobre karty dzwiekowe maja swoje oprogramowanie, ale jaką kupić w granicach 300zł. Jakościowe jednak troche musi to brzmieć. Wewnętrzną karte czy zewnętrzny interfejs ?
    adambyw
    Moderator Akustyka
    Oprogramowanie jest niezależne od sprzętu. Większość interfejsów posiada sterowniki ASIO opracowane przez steinberga, i większośc programów DAW je obsługuje. Często programy DAW są dodawane w gratisie do interfejsów. Ja lubię Cubase.
    Jak masz tylko 300zł to szkoda się szarpać na interfejs. Na zwykłej zintegrowanej karcie nagrasz w podobnej jakości.
    Krzysztof1969
    Poziom 15  
    A na ESI U24 XL? On ma w zestawie Cubase. Nie bawiłem się tym programem w ogóle.
    Krzysztof1969
    Poziom 15  
    No tak ale ja nagrywałbym z miksera 100. Mam Soundcrafta, ewentualnie później dograłby jedną ścieżkę. Mysle że ten interfejs jest lepszy niż karta audio komputera. Nie mam cubase a z tego co wiem darmowy nie jest więc nawet okrojona wersja będzie lepsza niz nic.
    guziec94
    Poziom 2  
    Jeśli jeszcze ktoś żyje na tym temacie to chciałbym zadać pytanie
    Posiadam konsolete ALTO LYNX-MIX244 USB czy jest na niej możliwe żeby nagrywać przez usb a jesli tak czy jest możliwość żeby nagrywac każdy kanał osobno
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    guziec94
    Poziom 2  
    Dzieki to bardzo przydatna informacja. Teraz mam jeszcze pytanie bo mam koputer Z win xp i on nie moze zainstalowac sterownikow z do mojej konsolety nie wiecie?jak rozezac ten problen

Dodano po 4 [godziny] 55 [minuty]:

I jeszcze pytanie skoro to jest tylko 16 bitow to czy jakos bedziez lepsza niz na zitegrowanej karcie dziekowej czy jest sens tegu urzywac jesli nie posiadam innej karty dzwiekowej
    guziec94
    Poziom 2  
    Wielkie dzięki, ale nie wiecie może skąd można porać sterowniki do niej? szukam już dłuższy czas i nic nie mogę znaleźć.

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)
    Krzysztof1969
    Poziom 15  
    Kupiłem interfejs Lexicon, cubase opanowałem. Pościągałem pluginy. Nagrałem sporo kawałków w niezłej amatorskiej jakości. Najlepiej jest jednak zgrywać ścieżki po kolei. Łatwiej jest je obrabiać, dodać wokal i przeprowadzić mastering. W miarę poznawania programów (należy właczyć do tego pluginy) można nagrać utwór naprawdę w bardzo dobrej jakości. Wystarczy dobry wiarygodny odsłuch, niezłe ucho i dużo czasu. Przeważnie na drugi dzień po nagraniu utworu odsłuchuje go kilka razy i dokonuje oststecznych przeróbek. Możecie posłuchać na Wrzuta.pl
    Zespół "mileniumband".
    Są tam kawałeczki z różnych okresów hehe! Lepsze i gorsze ale za to na demo wystarczające. Jeśli ktoś potrzebowałby pomocy jeśli chodzi o Cubase służę w miarę możliwości.