Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Grundig ST-860 TOP wyłączył się w trakcie oglądania

08 Mar 2010 08:40 1186 5
 • Poziom 13  
  Witam,posiadam TV jak w opisie.Telewizorek wyłączył się podczas oglądania,ponowne włączenie skutkuje sekundowym wyświetleniem poziomej linii po czym telewizor się wyłącza.Proszę podpowiedzieć gdzie zacząć szukać usterki?


  Pozdrawiam Tomek
 • Poziom 35  
  Szukaj w układzie odchylania. Prawdopodobnie uszkodzony scalak, lub brak napięcia zasilającego tego układu. Przy okazji wymień kondensatory koło niego, blisko radiatora.
 • Poziom 13  
  A mógłbyś podpowiedzieć jaki scalak?

  Dodano po 19 [minuty]:

  Układ TDA 8350P jest na odchylaniu....No i trzeba go zdiagnozować czy to on.Wiec jak powinien byc zasilany?

  Dodano po 41 [minuty]:

  Po wylutowaniu TDA 8350P telewizor nadal na chwilę sie włączy(nie cała sekunda) po czym się wyłącza na czuwanie.Po wylutowaniu Hota i wpięciu żarówki,po włączeniu TV żarówka nie rozłącza się.Czy to nie czasem trafopowielacz obciąza zasilacz?
 • Poziom 13  
  Telewizorek naprawiony.Uszkodzony owy TDA8350Q oraz w konsekwencji spalony rezystor na zasilaniu (33 omy).Jaka przyczyna mogła być tego uszkodzenia?Czy TDA8350Q może spalić się "od tak"?Czy jest tego jakaś przyczyna?
 • Poziom 14  
  Witam, scalak w pionie może się samoistnie uszkodzić ale najczęściej są zimne luty w pionie , za wysokie napięcie zasilania lub elektrolity w pobliżu tego scalaka.