Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 406 wozi tył na śiskim a na suchym jest w porządku

08 Mar 2010 09:10 3049 7
  • Poziom 9  
    Witam.
    Posiadam Peugeota 406 Coupe. Jeżeli jest trochę slisko, miota mi tyłem samochodu tak, że nie można jechać szybciej niż 50-60 km/h.
    Na suchym jest wszystko w porządku, samochód jest jak przyklejony do podłoża. Proszę o pomoc!
  • Poziom 29  
    1. Sprawdź czy nie blokują Ci hamulce z tyłu !!
    2. Kontrola tulei met-gum na wahaczach osi tylnej
  • Poziom 9  
    Z geometrią tylnego zawieszenia coś jest nie halo.

1. Nie uderzyłeś tylnym kołem, bokiem w krawężnik?

2. Luz gdzieś np w elementach metalowo - gumowych. Podnieś tył i poszarp za koło góra/dół, lewo/prawo.

Po pewnym czasie zauważysz nierównomierne zużycie bierznika.
  • Poziom 9  
    Dzis byłem na przegladzie nie stwierdzono zadnych luzów itp jedynie moze trzeba jechac na ustawienie kontów tylnich kół jak zrobie to zobaczymy :)
  • Poziom 10  
    witaj.
    ustaw zbieżność tylnych kół na 0-0,5 poza normą i powinno być ok.
  • Poziom 11  
    Nie jestem pewny jakie ma tylne zawieszenie to autko ale jak miałem 405 to podobną sytuację zawdzięczałem wybitym tulejkom na tylnej osi, na przeglądach nic nie wychodziło natomiast gdy podniosłem tył i zdjąłem koło to było widać luzy na wahaczu gdy próbowałem kiwać piastą
  • Poziom 9  
    Witam byłem na ustawieniu zbierznosci i tył był troche poprzestawiany .Po ustawieniu samochód jest jak by stabilniejszy, tył ustawiony na 0.12 według zalecen producenta .Nie miałem jeszcze takiej poządnej mozliwosci zeby przetestowac :)
  • Poziom 9  
    Ja miałem to samo. 406 kupiłem po promocyjnej cenie. Potem okazało się ze na śliskim i na nierównościach straznie wozi tył. Ustawiłem tył i wszystko wporzasiu. Lata jak złoto;)