Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaka antena do CB Midland 75-822

tomking 08 Mar 2010 09:27 3464 7
    tomking
    Level 13  
    Witam,

Stałem się posiadaczem cb Midland 75-822 (ręczniak).
    Jaką antenę należało by kupić do tego radia chcąc osiągnąc zasięg ok. 10-20km ?

Jeżeli ktoś z Forumowiczów ma doświadczenia z tym radiem będę wdzięczny
    za wskazówki i opinie.

tomking
    tomking
    Level 13  
    Przeznaczenie do samochodu na trasy "poza miasto".
    robson42
    Level 19  
    Proponuję abyś zaopatrzył się w mikrofon do niego lub mikrofonogłośnik, ale na temat: również nie napisałeś do jakiego mobila , osobowy czy cięzarowy, jak do osobówki to polecam antenę jak najdłuższą ,nie będę wymieniał firm bo nie o to chodzi, może się okazać, że ktoś robi bardzo dobre anteny u siebie w garażu i są 100% leprze od tych "fabrycznych", a co do mobila ciężarowego to musisz sam ocenić wysokość kabiny oraz wysokość anteny , żeby móc spokojnie przejeżdżać pod trakcją tramwajową. No i jeszcze wchodzi problem mocowania anteny na dachu , czy na magnesie,czy na uchwycie rynienkowym, czy na uchwycie do klapy bagażnika, lub ostatnie najbardziej nie lubiane , mocowanie na stałe ,czyli ingerencja w karoserię
    tomking
    Level 13  
    Oczywiście chce to cb używać na osobówce jako standardowy mobil.
    Mam dwie opcje do wyboru:
    a) antena z zasiegiem do 7km
    b) antena z zasiegiem do 15 km (np. SIRIO ML 145)

Co sądzicie o antenach sirio do osobówek?
    robson42
    Level 19  
    W przedstawionych antenach miałem osobiście tą drugą na magnesie,sprawowała się całkiem nieżle. Nie możesz mówić , że ta antena ma zasięg 7km, a inna 15km, to jest uwarunkowane wieloma czynnikami , czynnikami technicznymi (zestrojenie,montaż,konstrukcja anteny),oraz czynnikami fizycznymi, wystarczy , że korespondent oddalony od ciebie ok. 20 km. będzie odbierał ciebie na 5/9, a zmienisz pozycję o metr do przodu i będzie podawał raport 3/3.Tak, że to zależy od wielu czynników, ale jak najbardziej polecam tą druga antenę. Pozdrawiam.
    michał 76
    Level 18  
    Zakładam że ta pierwsza antena ma ok 70cm długości. Ja bym wybrał ML145. Zwróć uwagę na inne anteny o długości promiennika min 150cm np. Alan s-9, Leem.
    tomking
    Level 13  
    Wybrałem SIRIO AS MAG 100 o długości 100 cm.

Po przemyśleniu i analizie wszystkich wad i zalet doszedłem do wniosku iż
    użytkownikowi "małego mobila" wystarczy zasięg ok 7 km.

W przypadku większego zasięgu robi się znacznie duży "szum informacyjny"
    więc mija sie to z celem.

temat zamykam.