Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugot Partner 1,8 diesel problem z odpalaniem

08 Mar 2010 10:06 1139 4
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich .
    Mam następujący problem z moim pegotem partnerem 1,8 rocznik 98. Po przekręceniu kluczyka na zimnym silniku powinna zapalić się kontrolka grzania świec, a ona tylko mrugnie i tak za każdym razem .Sprawdzone świece które i tak były niedawno wymienione na nowe, po wymianie . Przekaźnik świec podmieniony na inny i bez zmian.Po podaniu zasilania na świece bezpośrednio z akumulatora silnik odpala nawet w mroźne dni. Na rozgrzanym silniku niema problemu z odpalaniem chyba że postoi 2-3 godz. Proszę o podpowiedź .
    dziękuję
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Posprawdzaj przewody elektryczne do przekażnika ,a w szczególności te które przechodzą przez dużą okrągłą wtyczke koło linki sprzęgła
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    dzięki za podpowiedź ,okazało się że po odłączeniu kabla między przekaźnikiem a świecami po włączeniu stacyjki napięcie na kablu +12 volt przekaźnika spada do ok 3,5 V ,a po podłączeniu świec do zera. Zrobiłem zasilanie na próbę bezpośrednio z akumulatora i działa jak trzeba ,muszę się dobrać do tej wtyczki pewnie niema dobrego styku .
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    W serwisie przerabiają : weź zasilanie przekaźnika ze skrzynki bezpieczników koło akumulatora
  • Poziom 9  
    jeszcze raz dziękuję za podpowiedzi i tak muszę się dostać do tej wtyczki bo klakson mi też raz działa raz nie przypuszczam że to ta sama wtyczka .

pozdrawiam i zamykam temat