Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Najbardziej demotywujące zdarzenie z życia elektronika?

gulson 08 Mar 2010 11:04 5321 18
  • Chciałbym zaprosić wszystkich do zabawy polegającej na przedstawieniu najbardziej motywujących i demotywujących zdarzeń z życia elektronika, serwisanta, technika. Za najlepsze trzy przedstawione zdarzenia przygotowano nagrodę w postaci trzech zegarków marki Casio.

Zapraszam do zabawy na stronie:
    http://demotywatory.elektroda.pl

Nie raportować.

• #2 08 Mar 2010 12:02
    yogi009
    Poziom 42  

Dawno temu w poniedziałek rano dostałem telefon, żeby przyjechać z serwisem komputerowym, bo od rana nie działają wszystkie monitory ! I rzeczywiście 5 monitorów w jednym pomieszczeniu nie miało sygnału. Na pytanie, kto ostatni odwiedzał pomieszczenie, dostaliśmy odpowiedź: "sprzątaczka". Jakież było nasze zdziwienie, kiedy okazało się, że wtyk sygnałowy od monitora (o celowym kształcie trapezu) można jednak włożyć odwrotnie :-) Kobiece, delikatne rączki załatwiły wszystkie szpilki w 5 kablach (a te były niestety lutowane na stałe). Po co je w ogóle wyjmowała ? Pojecia do dzisiaj nie mamy.

Drugi wątek, jeszcze dawniej, w dobie dużych, płaskich dyskietek 360kB, dzwoni facet instalujący Word'a i się skarży: "Program instalacyjny kazał włożyć 1 dysk - włożyłem, potem kazał drugi - włożyłem, ale trzeci już nie wchodził" :-)

Obie historie autentyczne :-) Pozdrawiam.

• #4 08 Mar 2010 12:52
    gruby1
    Poziom 29  

Bardzo demotywująca była instalacja elektryczna w domu dziadka mojej lubej. Zaczęło mu się coś smażyć w ścianach, to pojechałem popatrzeć co "w ścianie piszczy". Po otwarciu puszek moim oczom ukazała się piękna 2 metrowa wstawka w kablu AL 1,5mm zrobiona z... płaskiego kabla antenowego i do tego skręcona na "barana".
    A z moich praktyk, dość dawno temu chciałem zrobić wzmacniacz. Miałem fajne trafo 300W, ekranowane magnetycznie na dodatek idealnie pasujące do obudowy, tylko że do przewinięcia bo miało 2x70V. Pomierzyłem i rozrysowałem sobie uzwojenia, po czym zacząłem rozbiórkę. Rozkręcenie i zdjęcie ekranu magnetycznego zajęło mi ze 40 minut, namęczyłem się przy okazji jak głupi osioł. Jakiż byłem nieszczęśliwy jak zobaczyłem 2 piękne spawy w poprzek rdzenia...

• #5 08 Mar 2010 13:38
    parafka
    Poziom 20  

Lutowanie układów scalonych "do góry nogami" w lustrzanej płytce drukowanej.
    Założę się, że zdarzyło się to każdemu młodemu co płytki rysował flamastrem;
    ech.....

• #6 08 Mar 2010 14:13
    sebastian11
    Poziom 16  

Witam

1. ja kiedys zamowiłem montaż elektroniki na PCB i było tego 40 płytek - na plytce byl zasilacz impulsowy ktory zawierał albo wersje SMD lub przewlekaną.

oczywiscie w domysle nalezałoby przyjąc że bedzie zamontowana jedna z wersji ukladu - zwlaszcza ze uklad smd mogl byc tylko zamontowany pod przewlekanym.
    Jak sie okazało po odbiorze plytek oba uklady wzajemnie zdublowane byly zamontowane na plytce i w efekcie przewlekany do wyciecia szczypcami.

2. apropo kilkukrotnego wkladania dysku w tą samą kieszeń - kiedyc kolega poprosił mnie o pomoc: mówi Sluchaj Seba mam problem z radiem ojca - jak sie dowie to mnie zabije wiec pomoż mi ! stary kaseciak w samochodzie i zablokowala sie w nim kaseta.
    Po wyjęciu patrzymy obaj a tu druga kaseta siedzi i błyszczy i blokuje wepchniętą dodatkowo !!!!! :)))))

3. kolega pisał ze mną prace dyplomową i podczas pisania "wspólnego" jakos nie wykazywał zainteresowania tym co ja udoskonalam w programie i płytce.
    godzine przed obroną przychodzi do nas nasz promotor i mówi :

panowie w komisji jest pan ... i na pewno zdarzy sie pytanie z półprzewodników mam nadzieje ze jestescie przygotowani ?
    na to moj kumpel : no pewnie jak sie pojawi pytanie z półprzewodników to ( tu kolega podał swoje imie ) leży nie nie nie zadnych półprzewodników.
    ( kumacie godzine przed obroną ? )
    kolega dalej ciągnie - dla ( imie ) może byc pytanie 15,25,40 i troche 42 reszta lepiej niech sie nie pojawia !!!!!!!!!!!!!
    promotor stoi jak wryty, ja otwarta buzia i oczy jeszce bardziej.
    promotor wyszedł mowiac ok bede sie musiał zająć tym na bierząco.

po jego wyjsciu ( teraz as z rękawa ) kolega pyta - Seba k..wa powiedz mi jak to w koncu działa to co dzis prezentujemy !!! no wtedy to ja sie nie moglem powstrzymac od smiechu - kolega obronił sie ze mną przedstawial tylko częsc ogólną - to było juz wczesniej ustalone

5. do firmy zatrudnialismy goscia odnosnie testowania
    na interview przyszedł kandydat i mówi czego to on nie potrafi
    java oracle i www - ( gość po 5 roku elektroniki )
    to mówię mu czym miałby sie zajmować - patrzy na mnie z usmiechem od czasu do czasu.

potem przeszlismy sie po hali i pokazałem mu jeden z produktów do przetestowania i mówie zeby otworzył obudowe. On grzecznie poprosił o wkrętak no i ( teraz uwaga )
    gość mówi a co to jest te czarne żuczki, pokazując na układy scalone smd
    ja do niego - Panie to ma pan wytestować !!! a on na to - że sie wtedy poddaje

no wtedy rece mi opadły

jak mi sie cos przypomni to dam znac
    pozdrowienia
    Seba

• #7 08 Mar 2010 14:16
    Erni90

Poziom 20  

Demotywujące zdarzenie to jest jak mamy w puszce kalafonie i jest ona pokruszona wtedy jeden zły ruch i wszystko ląduje na podłodze ;( mnie demotywuje w h****

• #8 08 Mar 2010 14:19
    LnxTx
    Poziom 11  

Jest możliwość dodania RSS do tych elektrodowych demotywatorów?

• #9 08 Mar 2010 14:58
    thereminator
    Warunkowo odblokowany

Moje demoty w skrócie:
    - instalacja w ścianie sztukowana kabelkami telefonicznymi i zaizolowana bandażem,
    - zerowanie boilera wykonane przez "fachowca" we wtyczce,
    - ładowanie baterii 4,5V przez podłączenie wprost do gniazdka 220V przez kolegę z podstawówki, przeżył.

• #10 08 Mar 2010 15:00
    yogi009
    Poziom 42  
  • #11 08 Mar 2010 15:02
    5451
    Użytkownik usunął konto  
  • #13 08 Mar 2010 16:01
    polczje
    Poziom 20  

Ja byłem świadkiem takiej sytuacji:
    Kolega z supportu dodebrał na speakerphonie telefon od klienta, który nie mógł sobie poradzić z instalacją karty wieloportowej (RS232) w komputerze.
    Ponieważ było kilka różnych wersji sterownika na dyskietkach to trzeba było się dowiedzieć jaką wersję ma klient.
    Wersję można było łatwo poznać po katalogach na dyskietce.
    Rozmowa była taka:
    - Jaką ma pan dyskietkę, jakie foldery
    - Niebieską
    - Nie pytam jak ona wygląda, ale co na niej jest.
    - Biało-czerwona naklejka
    I w tym momencie padliśmy na podlogę ze śmiechu.

2ga sytuacja:
    Odebrałem telefon od pani, która prosiła o pomoc w zaprogramowaniu drukarki OKI320 (ona ma wbudowane menu, które drukując kolejne opcje można zmieniać z panelu).
    No więc mowię: Proszę wcisnać klawisz ON-LINE, zgaśnie lampka SEL
    Pani potwierdza OK.
    Ja wtedy, proszę wcisnać MENU
    Pani potwierdza OK
    Proszę wcisnać LF
    Pani OK
    Proszę wcisnać FF
    A Pani grzecznie mi mówi: wie Pan co, palców mi zabraklo i musze użyc drugiej ręki, przełączę Pana na głośnomówiący.
    Wtedy popłakalem sie ze śmiechu.
    Ale od tego momentu zawsze mówiłem 'proszę wcisnąć i zwolnić' lub 'przycisnąć na chwile'.

PolczJe

Dodano po 9 [minuty]:

Maxymalny demotyw:
    Po kilku godzinach paprania się z wymianą kineskopu w Rubinie, ustawiania zbieżności, ostrości i kolorów, dziecko (na szczęście nie moje, ale właściciela TV)utrąciło szyjkę od kineskopu, gdy w przerwie od tej roboty byłem częstowany herbatą.

PolczJe

• #14 08 Mar 2010 16:14
    skaktus
    Poziom 37  

Autor tematu powinien choć trochę się wysilić i zmienić wygląd wrzucanych demotów, bo tak to totalny plagiat. Plagiat nazwy, wyglądu (demota - czarna ramka z białym podpisem)

Sory, pomysł może dobry, ale wykonanie słabe.

• #15 08 Mar 2010 17:07
    Luki2
    Poziom 12  

skaktus napisał:
    Autor tematu powinien choć trochę się wysilić i zmienić wygląd wrzucanych demotów, bo tak to totalny plagiat. Plagiat nazwy, wyglądu (demota - czarna ramka z białym podpisem)

Tylko że tu nie ma zdjęć :)

Powiem może coś swojego. Kilka dni temu przy końcowych pracach nad wzmacniaczem (lm3886) przypadkowo złączyłem pęsetą radiator z masą. Iskra poszła dość spora, oczywiście od razu w kolumnach zrobiło się głucho. Nogi mi zmiękły złość uderzyła jak piorun bo jak by nie było ponad 40 zł w plecy i czas zmarnowany. Jednak po paru minutach z nosem w obudowie poszukującym smrodu dostrzegłem że poszedł tylko bezpiecznik od ujemnej połówki zasilania.
    Tego dnia ostrożność stała się świętością :)
    Pozdrawiam

• #16 08 Mar 2010 17:23
    doxent
    Poziom 21  

Ostatnio bodaj w styczniu klientowi w komputerze walnął Seagate Baracuda 11 500GB. Objaw klasyk czyli błąd firmware uniemożliwiający detekcję. Trzeba było koniecznie ratować dane klienta, zdjęcia i filmy znajdujące się na dysku. W tym celu sprowadziłem terminal dyskowy. Po udanych walkach zamontowałem dysk w kompie i działa - sukces. Udało mi się zainstalować system bo stary był mocno zaśmiecony, namęczyłem się ze sterownikami i konfiguracją. Ok klient przychodzi, podłączam i pokazuje wszystko działa pięknie, płaci za robotę po czym bierze kompa i zaczyna oglądać budę z każdej strony trzymając ją w rękach i w tym momencie jednostka wypada mu z rąk na twardą posadzkę. Oczywiście miał bardzo zmieszaną minę ale to już nie była moja wina bo to jemu wypadł. Obudowa pogieła się na maksa ale na szczęscie po podłączeniu wszystko chodzi a co najważniejsze dysk żyje mimo, że zaliczył jakieś 1.5m wysokości. Na szczęscie posadzka też nie ma śladów po tym zdarzeniu. Jedyne co skwitował klient na zakończenie to, że 'dzieciak mnie zaj....'

• #17 08 Mar 2010 17:24
    atom1477
    Poziom 43  

sebastian11 napisał:
    na to moj kumpel : no pewnie jak sie pojawi pytanie z półprzewodników to ( tu kolega podał swoje imie ) leży nie nie nie zadnych półprzewodników.
    ( kumacie godzine przed obroną ? )
    kolega dalej ciągnie - dla ( imie ) może byc pytanie 15,25,40 i troche 42 reszta lepiej niech sie nie pojawia !!!!!!!!!!!!!

No to podawał swoje imie?
    Np tak:
    "dla Maćka może byc pytanie 15,25,40 i troche 42 reszta lepiej niech sie nie pojawia !!!!!!!!!!!!!"
    ?
    No to mówił o sobie czy o kimś innym?

• #18 08 Mar 2010 17:59
    And!
    Admin grupy Projektowanie

Panie i Panowie,
    proszę umieszczać swoje de motywatory na
    demotywatory.elektroda.pl
    a nie ścierać klawiaturę w tym temacie :D

W dziale Na Wesoło powstał już temat gdzie można się rozpisać:
    De Motywatory Elektroda.pl

p.s.
    google szybkie są :)
    i już zdążyły zindeksować link w tym temacie.

• #19 09 Mar 2010 12:26
    5451
    Użytkownik usunął konto