Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon MP 370 nie drukuje po wymianie głowicy

08 Mar 2010 12:23 2230 11
  • Poziom 15  
    Witam. Mam problem z urządzeniem wielofunkcyjnym MP370. pewnego dnia przestała drukować. kupiłem drukarkę ze sprawną głowicą i po przełożeniu dalej wychodzi tylko biała kartka. Czy jest możliwe ze to wina czegoś innego?

• Poziom 34  
    może zwyczajnie brak tuszy.
  • Poziom 15  
    Naprawdę trzeba tusze do głowicy włożyć? Myślałem że głowica sama go wytwarza. Masz mnie za idiotę? Gdybym była to wina braku tuszy to nie pisałbym o tym na elektrodzie. Lepiej nie dawaj takich wskazówek innym.

• Poziom 34  
    Skoro jesteś taki mądry to po co zakładasz post, sam sobie odpowiedz na swoje pytania.
  • Spec od drukarek
    Winna może być pompa.
  • Spec od drukarek
    Pompka podająca tusz albo płyta główna drukarki.
  • Poziom 15  
    a gdzie ta pompka sie znajduje i jak to sprawdzić?
  • Spec od drukarek
    Nie jestem pewien, czy akurat MP370, ale wiele podobnych konstrukcyjnie modeli firmy Canon (Epson też) ma takie pompki - w miejscu po prawej stronie, gdzie parkuje karetka z głowicą i tuszami jest taki prostokątny plastik z 2 gąbkami, które przylegają odpowiednio do zespołu dysz od czarnego koloru i pozostałych kolorów. Od spodu tego plastiku powinny odchodzić 2 gumowe wężyki, które następnie przechodzą przez mechanizm powodujący pompowanie i kończą się gdzieś u dołu drukarki przy gąbce zbierającej tusz (zwanej potocznie "pampersem"). Czasem, w długo używanych drukarkach tusz zasycha w tych wężykach, zatykając je. Przy takich problemach z pompowaniem, wężyk może również odczepić się z zamocowania.
  • Poziom 15  
    Tak się zastanawiam nad tą pompką. Jak wytrę głowicę do sucha, i daje drukowanie to po kilku pustych wydrukach głowica jest zalana tuszem z powrotem. Czy w takim wypadku może być ta pompka uszkodzona lub te wężyki?
  • Spec od drukarek
    Ale mimo, że głowica jest zalana tuszem, to i tak nie drukuje?
  • Spec od drukarek
    Więc wygląda na uszkodzenie płyty głównej - pozostaje tylko sprawdzić obie głowice w innej sprawnej kompatybilnej drukarce.