Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena siatkowa podłączona do dekodera Cyfry+

Rafał Kowalczyk 08 Mar 2010 16:48 5691 7
  • #1 08 Mar 2010 16:48
    Rafał Kowalczyk
    Poziom 10  

Do Cyfry+ mam dekoder STRONG 6880:
    http://www.satsklep.pl/index.php?s=produkt&id_prod=1197
    Jak widać ma on 2 wyjścia antenowe.
    Do jednego z nich mam podłączoną antenę satelitarną od Cyfry+. Natomiast sam dekoder mam podłączony do TV za pomocą złącza EURO. Wszystko działa świetnie.

Ze względu na brak Polsat na Cyfrze+ chciałbym jednak jeszcze podłączyć antenę siatkową. Czy można ją podłączyć do tego drugiego wolnego wyjścia antenowego na dekoderze? Jeżeli już podłączę, to gdzie szukać kanałów z tej anteny siatkowego? Instrukcji obsługo dekodera nic nie mówi o takiej sytuacji. Jedyne co mi przychodzi do głowy to użycie opcji wyszukiwania kanałów które znalazło kanały z Cyfry+.

0 7
  • Pomocny post
    #2 08 Mar 2010 16:57
    neo_mx
    Poziom 14  

Nie będzie banglac tak jak piszesz. Musisz podłączyć siatkę bezpośrednio do TV, wyjście na dekoderze służy do podłączenie innego dekodera z którego mógłbyś oglądać inne kanały kiedy cyfra była by wyłączona.

0
  • #3 08 Mar 2010 18:18
    Rafał Kowalczyk
    Poziom 10  

neo_mx napisał:
    Nie będzie banglac tak jak piszesz. Musisz podłączyć siatkę bezpośrednio do TV, wyjście na dekoderze służy do podłączenie innego dekodera z którego mógłbyś oglądać inne kanały kiedy cyfra była by wyłączona.

Połączyłem bezpośrednio to TV (tzn. za pomocą zasilacza) i zaczęło łapać :) ale słabo :( Mieszkam na parterze i wokół mnie są drzewa i budynek (około 10 metrów wysokości). Czy to może być przeszkodą?

0
  • #5 08 Mar 2010 19:32
    neo_mx
    Poziom 14  

Rafał Kowalczyk napisał:
    neo_mx napisał:

Połączyłem bezpośrednio to TV (tzn. za pomocą zasilacza) i zaczęło łapać :) ale słabo :( Mieszkam na parterze i wokół mnie są drzewa i budynek (około 10 metrów wysokości). Czy to może być przeszkodą?

Spróbuj mocniejszej anteny albo jeśli to możliwe antenę zamontuj najwyżej jak się da, sam polsat dasz rade ustawić dobrze.

0
  • #6 09 Mar 2010 00:06
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

neo_mx napisał:

Spróbuj mocniejszej anteny

Można wiedzieć dokładniej o co chodzi?:D

Dodano po 2 [minuty]:

Rafał Kowalczyk napisał:
    ( Mieszkam na parterze i wokół mnie są drzewa i budynek (około 10 metrów wysokości). Czy to może być przeszkodą?

Kolego nigdy w takim zagęszczeniu nie uzyskasz prawidłowego odbioru tym bardziej na parterze.

0
  • #7 09 Mar 2010 08:33
    Rafał Kowalczyk
    Poziom 10  

dzac4 napisał:

Kolego nigdy w takim zagęszczeniu nie uzyskasz prawidłowego odbioru tym bardziej na parterze.

Drzewa (średnio 7 metrów wysokości) oddalone są o około 7 metrów, a budynek (10 metrów wysokości) o około 25 metrów. Kiedy próbowałem jakiś czas temu odbierać sygnał za pomocą anteny Cyfry+ to rzeczywiście nie było szans i musiałem ją zamontować na dachu. Myślałem, że może w przypadku siatkówki, to nie jest aż taką przeszkodą. Spróbuję jeszcze poszukać odpowiedniejszego kierunku ustawienia anteny (bo może źle ustawiłem), ale jeżeli nic to nie da, to czeka mnie znowu wycieczka na dach :)

0
  • Pomocny post
    #8 09 Mar 2010 11:16
    mczapski
    Poziom 38  

I nie przyszło tobie do głowy aby sprawdzić działanie anteny bezpośrednio w gnieździe telewizora? Ja nie potrafię zrozumieć czego właściwie poszukujesz. Gniazda antenowe masz wyraźnie oznaczone jako dla anteny satelitarnej. Więc co ma tobie przetworzyć sygnał TV analogowej (lub nawet cyfrowej naziemnej)? Są tunery, które mają gniazdo dla anteny naziemnej, ale wówczas mają też wyjście WCZ (antenowe). Ten tego nie ma.

0
  Szukaj w 5mln produktów