Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Amica AZC 4101P nie wyłącza się.

as.jedrek 08 Mar 2010 16:55 7579 9
  • #1 08 Mar 2010 16:55
    as.jedrek
    Poziom 9  

Problem jak w temacie. Lodówka ma 4 lata. Termostat jest włączony cały czas (dioda się świeci), zatem lodówka pracuje cały czas. Dokładnie rzecz biorąc to wyłącza się na krótki czas, ponieważ działa jakieś zabezpieczenie termiczne przed przegrzaniem (ale to akurat nie ma znaczenia). Podsumowując mniej więcej chodzi ok godzinę potem wyłącza się na jakieś 15 min (termostat cały czas jest włączony) i tak w koło. Po kilku godzinnej pracy temperatura w zamrażarce poniżej -30st natomiast w lodówce ok 10st (czyli brak jakiegokolwiek chłodzenia). Czytałem podobne tematy i chciałbym się dowiedzieć czy lodówka i zamrażarka mają jakieś osobne układy chłodzenia (skoro jedno działa a drugie nie) oraz czy to może być spowodowane uszkodzeniem termostatu. Jak działa termostat w takich lodówkach? (ogólna zasada działania jest mi znana, chodzi mi o działanie w lodówkach). Dodam, że ten termostat ma trzy odczepy. Z góry dziękuje za wszelkie wskazówki.

0 9
  • #2 08 Mar 2010 17:32
    toudikat
    Poziom 18  

Masz ubytek freonu, dlatego mrozi zamrażarka a na górę już nie starcza czynnika.
    nie wyłącza się bo sterowanie ma górą a góra nie osiąga temperatury.

1
  • #3 08 Mar 2010 17:43
    as.jedrek
    Poziom 9  

U góry mam akurat zamrażarkę, ale to chyba nie zmienia faktu? Czy doładowanie freonu ma tutaj sens czy raczej dać sobie spokój i kupić nową...?

0
  • #4 08 Mar 2010 18:17
    Karlheinz
    Poziom 20  

Dokładnie tak jak napisał kolega toudikat ubytek czynnika ( R 600 lub R 134 )
    Pozdrawiam

0
  • #5 08 Mar 2010 20:27
    as.jedrek
    Poziom 9  

Ten ubytek czynnika mógł nastąpić jakoś naturalnie (cokolwiek to znaczy...), czy w grę wchodzi tylko nieszczelność (dziura?)? Chodzi mi o to czy po uzupełnieniu tego czynnika znów on nie ucieknie...? Czy to uzupełnienie ma w ogóle sens?

3
  • #6 08 Mar 2010 20:36
    mcrd2n
    Poziom 11  

Jak najbardziej ucieknie ale rozłoży sie to w czasie.

0
  • #7 08 Mar 2010 21:16
    as.jedrek
    Poziom 9  

A uszczelnienie wchodzi w grę? Jest to w ogóle praktykowane?

1
  • #8 08 Mar 2010 21:18
    ROBSON33
    Moderator AGD

Dobry chłodniarz nie powinien mieć z tym problemu .

0
  • #9 08 Mar 2010 21:33
    as.jedrek
    Poziom 9  

A jaki może być tego koszt (uzupełnienie + ewentualne uszczelnienie)? Lodówka nie jest pierwszego lotu, więc zastanawiam się nad opłacalnością takiej naprawy?

0
  • #10 08 Mar 2010 21:52
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

O cenę usługi proszę pytać lokalnych mechaników. Temat uważam za wyczerpany i zamykam.

0