Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda BALI SJ50 nie moze zapalic na zimnym silniku

Maniek225 08 Mar 2010 17:02 3383 5
  • #1 08 Mar 2010 17:02
    Maniek225
    Poziom 9  

Mam Honde bali SJ50, gdy jest zimna jest ja naprawdę trudno zapalić. Za pierwszym razem kopne z 2 razy, zapali, pochodzi z 10 sec i zgaśnie. Gdy próbuje od razu zapalić łapie, ale nie zapala, odczekam 1 min znowu zapali pochodzi z 5 sec i zgaśnie i tak wkoło dopóki się nie rozgrzeje. Dodam ze gdy jest ciepła pali na dotyk, ale zapalić ja na zimnym silniku ,to jest wyzwanie! Co może być nie tak!

2 5
  • #2 10 Mar 2010 21:43
    faciu
    Poziom 12  

Pewnie masz w gaźniku ssanie elektryczne. Możliwe, że ono zawiodło. Wyciągnij z gaźnika z ssanie i wyczyść dokładnie wszystkie jego elementy. Następnie zamontuj i sprawdź czy dało to jakąś poprawę. Gdy to nie pomoże to może masz po prostu źle wyregulowany gaźnik i po prostu tylko na ciepłym silniku da radę przepalić tę źle dobraną mieszankę. Warto poświęcić trochę czasu, przeczyścić gaźnik i dobrze go wyregulować.

1
  • #3 19 Mar 2010 23:33
    bbmotor
    Poziom 14  

W dolnej części gaźnika jest dysza odpowiedzialna za dopływ paliwa do "studzienki" z której pobierane jest paliwo do ssania. Sprawdź czy jest ona drożna. Tę rzecz często pomija się w czyszczeniu gaźnika.

2
  • #4 21 Mar 2010 21:45
    Maniek225
    Poziom 9  

Ma dzien dzisiejszy skuterek jest rozebrany tzn! Sciagnieta głowica i cylinder! Czekam na nowy komplet i wtedy zobaczymy!

0
  • #5 22 Cze 2010 21:10
    mandragu
    Poziom 1  

Witam.Mam ten sam problem co poprzednik.Jak moja honda jest zimna to niewchodzi na obroty.trzeba się dużo okopać aż się rozgrzeje i powoli powoli po pół godziny można jechać.Przeczyściłem cały gażnik i jak ręką odjoł.Ale po kilku km jazdy sama przestawia się na wysokie obroty i kicha.Jak wystygnie od nowa.
    co robić?
    Ps.pozdro dla modertora:))mam nadzieję że teraz poprawnie pisze

0
  • #6 08 Lip 2010 22:13
    Maniek225
    Poziom 9  

ja swoj problem rozwiazalem. Dalem mechanikowi i to naprawił. Ale wina prawdopodobnie była po stronie gaznika ssania elektrycznego

-2
  Szukaj w 5mln produktów