Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Wymiana pier軼ieni t這kowych Nexia

08 Mar 2010 17:25 8050 18
  • Poziom 11  
    Mam pytanie czy da rade w Nexii wyci庵n望 t這ki od do逝 nie rozbieraj帷 g鏎y(bez zdejmowania g這wicy) .W mojej nexii na trzecim cylindrze pad造 pier軼ienie , przyczyn by豉 p瘯ni皻a g這wica co skutkowa這 przedostawaniem si wody do tego cylindra.Po wymianie g這wicy pr鏏a ci郾ieniowa wykaza豉 za ma貫 ci郾ienie na tym cylindrze.
  • Poziom 29  
    Nie da rady w 瘸dnym silniku tak wyj望 t這ka chyba 瞠 czego nie wiem.
  • Poziom 23  
    Mo瞠 by i wyj掖...Ale na pewno ju z ca造mi pier軼ieniami nie w這篡.
    Moderowany przez robokop:

Wlepi ostrze瞠nie za pisanie bzdur ? T這ki w d馧 dawa造 si wyj望 tylko w dwusuwach.

• U篡tkownik usun掖 konto  
  • Poziom 32  
    witam, kol owik napijemy sie melisany :D :D , ot i wsio
  • Poziom 11  
    Tak wi璚 zostaje demonta g這wicy.Co b璠zie mniej pracoch這nne , wymiana bloku silnika na sprawdzony kompletny blok silnika (wymieniona g這wica pracowa豉 z tym blokiem) , czy wymiana pier軼ieni w starym bloku.
  • Poziom 29  
    kolego piecz徠ka,to co napisa貫 wy瞠j to pytanie czy stwierdzenie bo nie mog za豉pa.Kolego owik ,czy poda relanium w czopkach ,bo skoro t這ki od do逝 to mo瞠 ....
  • U篡tkownik usun掖 konto  
  • Moderator Samochody
    Motronic napisa:
    przy ka盥ej wymianie pier軼ieni nale篡 uszorstni g豉d cylindra r璚zn honowniczk ( stare wygi m闚i "zrobi siatke graficzn), a to robota tylko i wy陰cznie przy zerwanej g這wicy.

Co i tak przyda si jak umar貫mu kadzid這, po 郵epej wymianie pier軼ieni i starych t這kach cho熲y nie wiem co robi to i tak silnik padnie w ekspresowym tempie. W tej chwili to szczelno嗆 i prawid這wy luz pier軼ieni zapewnia nagar w rowkach t這k闚, po wyczyszczeniu i za這瞠niu nowych, nominalnych pier軼ieni b璠zie dobrze przez chwil.
  • U篡tkownik usun掖 konto  
  • Poziom 11  
    G這wice w samochodzie wymienia貫m, pier軼ieni nigdy, Teraz wiem 瞠 t這ki wyjm tylko g鏎 .Mam zamiar wymieni pier軼ienie i t這k tylko w cylindrze w kt鏎ym jest nieszczelno嗆.W pozosta造ch cylindrach jest dobre ci郾ienie oko這 1.3mp. wi璚 zostawi je w spokoju. Motronik napisa貫 "瞠 przy ka盥ej wymianie pier軼ieni nale篡 uszorstni g豉d cylindra r璚zn honowniczk" Tego nigdzie nie doczyta貫m - Motronic napisz co na ten temat.
  • Poziom 11  
    Z tego co wyczyta貫m wynika 瞠 honowanie ma sens po szlifie cylindra i wymianie t這k闚 i pier軼ieni , nie ma sensu i wr璚z nie wskazane przy wymian t這ka i pier軼ieniach o wymiarach nominalnych -po dotarciu zwi瘯sz si luzy.
  • U篡tkownik usun掖 konto  
  • Poziom 11  
    Motronik jednak po przemy郵eniu tego co napisa貫 zdecydowa貫m si wymieni blok silnika - Szukaj帷 g這wicy kupi貫m za grosze ca造 silnik w bardzo dobrym sprawdzonym stanie szkoda ,瞠 nie wymieni貫m go od razu i pos逝cha貫m si kolegi , wymieni貫m sam g這wic.
  • Poziom 29  
    jak mia貫 ca造 silnik to po co by這 papra si z g這wic ?
  • U篡tkownik usun掖 konto  
  • U篡tkownik usun掖 konto  
  • Moderator Samochody
    Motronic napisa:
    Je瞠li pier軼ienie nie maj luzu poosiowego w rowkach t這k闚 to nic si nie stanie. Je瞠li jest luz to silnik bedzie pali olej, bo pierscienie b康 go "pompowa造" do komory spalania.

Prawie zawsze maj luz poosiowy - st康 bezsens wymiany na nowe nominalne - zbyt lu幡y pier軼ie nie do嗆 瞠 b璠zie bra czynny udzia w przet豉czaniu oleju, to jeszcze przy powi瘯szonym luzie nie b璠zie oddawa ciep豉 do t這ka - najnormalniej w 鈍iecie si rozhartuje (skr璚a kto z was pier軼ienie w "8" ?), ponadto b璠zie wr璚z frezowa dalej kana t這ka powi瘯szaj帷 ten luz. Honowanie cylindra - i owszem, ale je郵i cylinder jest zu篡ty w takim stopniu 瞠 na cz窷ci roboczej g豉dzi siatki ju nie wida, to znaczy 瞠 zu篡cie cylindra mo瞠 go ju kwalifikowa do naprawy.