Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat siena 1.2 99 r problem z układem chłodzenia

08 Mar 2010 17:38 5526 5
  • Poziom 9  
    Od pewnego czasu w moim fiacie zapowietrza się układ chłodzenia co powoduje to że nie chodzi wentylator i szybko podnosi się temperatura każdorazowo po odpowietrzeniu są braki płynu a nie widzę miejsca wycieku dodam jeszcze że problem ten pojawia się zazwyczaj w korkach
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 22  
    Raczej odwrotnie!Przyczyna to uszkodzenie w obwodzie wentylatora a skutek to przegrzewanie sie chlodziwa.Sprawdz termostat wentylatora.
  • Poziom 17  
    Zobacz czy silnik wentylatora nie jest zatarty.
  • Poziom 9  
    Po odpowietrzeniu wentylator od razu się załączy zapomniałem wcześniej jeszcze dodać że cały problem zaczyna się od tego że przestaje działać ogrzewanie leci zimne powietrze .
  • Poziom 9  
    Zechce ktoś pomóc rozwiązać mój problem
  • Poziom 39  
    Więc spróbuję ja.
    Jeżeli układ się zapowietrza to musi być jakaś tego przyczyna. Jeżeli silnik nie jest zagazowany, to wszystko raczej wskazuje na przedmuchy spalin do układu chłodzenia. . Jeżeli w zbiorniku wyrównawczym jest płyn, to przy poprawnie działających zaworkach w korku zamykającym układ chłodzenia (otwór przez niego zamykany służy do napełniania układu) przy drobnych ubytkach płynu nie powinno dochodzić do zapowietrzenia układu.
    Tutaj opisałem efekty niesprawnych zaworków w korku
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=7796128#7796128
    a tutaj jakie są objawy i jak sprawdzić czy są przedmuchy do układu chłodzenia
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=7378657#7378657
    Niech kolega sobie to przeczyta i porówna z sytuacją u siebie. Poobserwuje jak się zachowuje poziom płynu w zbiorniku wyrównawczym, bo gdzieś się musi podziewać ten płyn - może być wyrzucany ze zbiornika przez korek. Trzeba to sprawdzić. Dodam, że niesprawny w/w korek jeszcze nie determinuje zapowietrzania się układu.
    Myślę, że to powinno coś pomóc.