Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B6 2005r. problem z światłem pozycyjnym

08 Mar 2010 17:56 8469 3
  • Poziom 17  
    Witam

Mam problem ze światłami pozycyjnymi w passacie b6 - z przodu jedna żarówka świeci a jedna nie ( komputer wyświetla, że żarówka jest spalona )
    Sprawdziłem żarówkę i jest OK - nawet zamieniałem żarówki miejscami i na 100% obie są sprawne. Problem w tym, że od strony kierowcy nie świeci - zmierzyłem miernikiem i po włączeniu świateł na chwilę pojawia się 12V w oprawce żarówki i po kilku sekundach zasilanie zostaje odłączone ( pomiar bez żarówki ), co dziwne jak założę żarówkę to nie ma zasilania w momencie włączenia świateł.

Czy ktoś miał podobny problem ??
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Użytkownik usunął konto  
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 17  
    Sprawdziłem wtyk reflektora - jest w idealnym stanie - na wtyku identyczna sytuacja - pojawia się 12v na kilka sekund i zanika
  • Poziom 20  
    Szukasz od sterownika instalacji aż do światełek po wiązce. Podpowiem ci że sterownik instalacji jest po lewej stronie kierowcy (pod zaślepka są w nim powtykane przekaźniki). Sterownik odłącza dany obwód jak rezystancja obciążenia jest większa od przewidzianej lub zbyt mała. Starczy słaby styk gdzieś po drodze i miernik ci pokarze napięcia, ale zbyt mało żeby żarówka 5W się zapaliła, a sterownik myśli ze się po prostu przepaliła. Miłego szukania kolego.