Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hyundai Atos Van - zamiana na osobówkę

gieco 08 Mar 2010 18:12 1019 3
  • #1 08 Mar 2010 18:12
    gieco
    Poziom 10  

Witam serdecznie,
    Zamierzam zakupić Huyndai'a Atosa jednak jest to pojazd VAN. W związku z tym mam kilka pytań. Samochód jest sprowadzony, opłacony jednak w Polsce nie był rejestrowany. Posiada tylnią kanapę wraz z pasami bezpieczeństwa, nie ma zamontowanej kratki itp. W dokumentach austriackich widnieje informacja że pojazd jest 5-osobowy. W związku z tym mam kilka pytań...

Czy bez przeszkód zarejestruję ten pojazd w Polsce bez dodatkowych badań technicznych itp??

Wyczytałem w googlach, zeby zmienić samochód VAN na osobowy musi auto przejśc dodatkowe badanie techniczne, oraz pojazd musi być zmieniony (dodana kanapa pasy itp itd) w profesjonalnej stacji kontroli pojazdów uprawnionej do tego celu (zamiany van na osobowy) przeróbka musi być wykonana w profesjonalnym warsztacie na co musze mieć fakturkę regon krs itp...

Nie wiem co mam robic by uniknąć problemów na granicy a zarówno z policja gdy pojedzie więcej osób....

0 3
  • #2 09 Mar 2010 22:45
    szakkkalll
    Poziom 15  

Jak w papierach jest wbite, że pojazd jest 5 osobowy, to wystarczy włożyć siedzenia i nie trzeba robić żadnych badań. Gdyby miał wbite tylko 2 osoby to wtedy tak.

0
  • #3 10 Mar 2010 15:33
    extreme666
    Poziom 12  

Z tego co piszesz wynika,iż "van"odnosi się do typu karoserii(czasami określany jest jako mikrovan).Czyli opłaty jak za PKW/osobówkę.

0
  • #4 10 Mar 2010 16:25
    gieco
    Poziom 10  

Dzięki za zainteresowanie.

Zrezygnowałem z tego auta. To była niby ciężarówka niby osobówka. Sprzedawca nie płacił akcyzy bo to ciężarowe więc spadłoby to na mnie a to powyższa koszty więc zrezygnowałem.

Dziękuję.

Temat do zamknięcia

0