Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch WFL 2060 wywala bezpieczniki

08 Mar 2010 19:44 4628 9
  • Poziom 15  
    Witam
    Po uruchomieniu troche pochodzi i wywala bezpieczniki.
    1. Postawiłem na uszk. grzałkę- odłączyłem konektory grzałki, pralka pracowała normalnie, następnie podczas pracy podłączyłem je ponownie - coś zasyczało (jakby nagrzewała) ale bezpiecznika nie wywaliło od razu jednak po 5-10 sekundach.
    Dziwnie sie zachowała bo gdyby robiła zwarcie to odrazu eSka by wyleciała.
    2. Dziwnie sie zachowuje również po podłączeniu zasilania.
    Jak wepne wtyczkę do sieci nie powinno nic sie dziać a tu coś pralka wydaje dziwne odgłosy - jakby grzałka nie była zalana wodą (poziom wody ok), coś skrzeczy dziwny odgłos.

Wymienił bym tą grzałkę bo myslałem ze to ona jest uszk. ale niepokoi mnie ta dziwna praca po podłaczeniu do sieci.

ps. grzałka ma jeszcze czujkę (chyba) z dwoma pinami ... (zdjecie kolegi net110) Bosch WFL 2060 wywala bezpieczniki
  • Specjalista AGD
    Grzałka przepalona (pęknięta) - bezwzględnie wymień.
  • Poziom 12  
    a sprawdzałeś programator
  • Poziom 17  
    sprawdź czy grzałka czasami nie ma przebicia do masy
  • Poziom 15  
    programatora nie sprawdzałem.
    jak podłaczona jest grzałka to nie da rady bo wywala eSke
    Nie chce wymieniac grzałki bo moze od jej uszkodzenia coś innego też sie uszkodziło.
  • Poziom 1  
  • Poziom 15  
    Skryn - grzałka jest odseparowana - racja.
    Sprawdzałem ją i ma przebicie na obudowe, przy takim uszkodzeniu to bezpiecznik powinien odrazu wywalać jak tylko sie ją załaczy ... a ta jakby (chwilie pracowała) i potem wywala S.
    Pomyślalem że może być uszkodzony ten czujnik na grzałce , troche mnie to zmyliło przyznam sie i to że pralka działa zaraz po wpieciu do sieci.

dlatego wstepnie odpusciłem uszk. grzałki
    >włączałem wtyczkę do sieci w pozycji wypompowanie i bez załaczenia start działała
  • Specjalista AGD
    Obwody są zamykane od grzałki (uszkodzonej), poprzez wodę - poza kontrolą.
  • Poziom 15  
    tak sobie to też tłumaczyłem..
    1>grzałka moze nie grzać
    2>może mieć przebicie
    jakby nie grzała to by bylo jasne pralka stoi - nie grzeje
    ale jak wywala nie od razu tylko po kilku sekundach to pomyslałem ze moze czujnik NTC lub coś innego.

ps. nie ma takiego stanu działania grzałki w którym po właczeniu pralki do sieci zaczyna pracować sama - tak myśle
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Dominik1972 napisał:
    ps. nie ma takiego stanu działania grzałki w którym po właczeniu pralki do sieci zaczyna pracować sama - tak myśle

Powiedziane było że poza kontrolą. Skoro wszystko wiesz lepiej od serwisantów, to czego tu szukasz ? Dostałeś odpowiedź na tacy w pierwszym poście, więc nie rozumiem dalszych dywagacji.