Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hotpoint Mistral - Lodowka

08 Mar 2010 23:00 5640 10
  • Poziom 9  
    Witam,

Problem mam taki: Chlodziarko zamrazarka, mrozi ale nie chlodzi w gornej czesci. Na dole jest -22 a na gorze +14. Wyczytalem gdzies na angielskich forach zeby przeczyscic z kurzu i wylaczyc na 48 godzin... nie pomoglo. Ktos cos pisal o termisorze, zeby wymienic. Na wyswietlaczu dostalem kod bledu E7. Opis do tego znalazlem taki

E7 - Evaporator thermistor open circuit

Postawi ktos z was diagnoze? Czy wystarczy wymienic termistor? jezeli tak to ktory?

Prosze o pomoc

Mod. ROBSON33

Regulamin 15 Polskie znaki diakrytyczne ó.ż.ź.ł.ń... są integralną częścią naszej pisowni .
    Proszę poprawić post nie usuwając powyższego wpisu .

Dodano po 2 [godziny] 17 [minuty]:

Witam,

Zrobilem kilka zdjec, moze komus to cos podpowie. Po wlaczeniu zasilania, duzy wentylator z tylu lodowki dziala bez zarzutu. Gdy rozkrecilem obudowe wewnatrz zamrazaki, zauwazylem ze nie pracuje maly wentylator. Wymontowalem go i sprawdzilem na krotko - dziala. Tyle jak na moje mozliwosci...Ma ktos z forumowiczow jakies przemyslenia, porady?

pozdrawiam

( i prosze moderatora o wyrozumialosc za brak polskich znakow - nie posiadam niestety)

Mod. ROBSON33

Polskich znaków nie posiadasz ok.

Należy poprawnie wkleić foto zgodnie z tą instrukcją

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html

Proszę poprawić post nie usuwając powyższego wpisu .
  • Poziom 20  
    Do płytki sterowania której tu nie pokazałeś dochodzi przewód z termistorem po tym przewodzie dojdziesz do miejsca jego lokalizacji w obudowie komory lodówki.
  • Poziom 9  
    Witam,

Rozkrecilem jeszcze kilka rzeczy ktore pozostaly...(zalaczam zdjecia) Mam pewne przemyslenia, czy ktos z forumowiczow je skomentuje?

Po przejrzeniu opisow kodow bledow zakladam, ze sa 3 termistory: zamrazarki, lodowki i wiatraczka wewnatrz zamrazarki. Termistor zamrazarki jest w zamrazarce na widoku oznaczony na zielono, termistor lodowki oznaczony na bialo jest bezposrednio podlaczony do panelu sterowania. Odczyty temperatur z wyswietlacza dla lodowki to 14 stopni ( wydaje sie prawdziwa), dla zamrazarki -22 (wydaje sie prawdziwa). Na tej podstawie zakladam, ze te dwa termistory dzialaja poprawnie. Zostaje trzeci - zolty. Ten lezy na zebrach chlodzacych, zaraz obok malego wiatraczka ( ktory po odlaczeniu dziala poprawnie), a podlaczony do ukladu nie dziala wcale.

Czy dobrze mysle, ze zolty termistor jest uszkodzony i jego wymiana zalatwi sprawe i lodowka zacznie pracowac?

Prosze o wasze komentarze.
  • Poziom 20  
    Jeśli jest wysoka teperatura w lodówce to za to odpowiada termistor który daje sygnał do załączenia jak temperatura wzrośnie do max. i ten jest uszkodzony bo wyłącza go drugi termistor przy temp. minimum,natomiast trzeci pełni role termometru i daje sygnał na wyświetlacz. Myśle,że musisz zwrócic się do fachowca w tym temacie by obejrzał i pomierzył na miejscu niepewny element bo pewnie nie dotaniesz oryginału i trzeba coś dobrac.
  • Poziom 20  
    Miałem też kiedyś podobny przypadek oczywiście w innym modelu,że wyłącznik drzwi pełnilł podwójną role przy zamkniętych załączał termoobieg przy otwartych światło,a problem był w tym, ze był mierny styk po zamknięciu drzwi i w lodóce było ciepło. Sprawdzcie również ten wątek.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    To mnie troche zmartwiles henrykgr1,po cichu liczylem ze ktos mi przytaknie, ja kupie jeden kabelek i po sprawie.....
    Bleble, jedyna nazwa jaka mam, to Hotpoint Mistral, Typ to R134A (na naklejce w srodku). Moze ty cos zasugerujesz? Tak zeby nie trzeba bylo wolac magika, chcialbym sprobowac we wlasnym zakresie.

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Moja podpowiedź będzie miała sens jeżeli: sprawdzisz pracę wentylatora przy zamknietych drzwiach, przedmuch powietrza do górnej komory, nastawę przepustnicy jezeli takowa jest i najważniejsze, sprawność grzałek odszraniania oraz osadzanie się szronu na zewnątrz osłony wytwornicy (w zamrazarce) Po tym wtedy można powiedzieć o uszkodzeniu termistora końca odszraniania, tego wetkniętogo do parownika. Brak cyklu odszraniania powoduje zarastanie wytwornicy szronem i brak cyrkulacji powietrza
  • Poziom 21  
    Nie otwiera ci sie klapka do chłodzenia chłodziarki.
    Lodówka jest typu no-ferost i chłodzenie regulowane jest w chłodziarce za pomoca klapki.
  • Poziom 21  
    Niemal zawsze psują się czujki na parowniku. (są poddawane ciągłemu zamrażaniu i rozmrażaniu).
    Najprawdopodobniej wszystkie czujki są takie same. Zmierz wartość rezystancji (opór) w temperaturze ok 20 stopni i coś pewnie da się dobrać. O ile nie można dostać oryginału.
  • Poziom 9  
    W miedzy czasie musiałem się ratować inną lodówką. Teraz walczę jeszcze raz z Hotpointem. Zwarłem ten czujnik który leży na żebrach w zamrażarce i pięknie temperatura w górnej części, w chłodziarce spadła poniżej zera. Na mój rozum to wymiana tegoż czujnika rozwiąże problem. zobaczymy... pozdrawiam forumowiczów