Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka whirlpool długa praca

08 Mar 2010 20:49 3311 7
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich. Mam problem ze zmywarką jak w tytule, mianowicie : zmywarka coraz dłużej pracuje. Pół roku temu na programie auto wyświetlała 1.5 godziny mycia. Od tego czasu czas wszystkich programów stopniowo rośnie. Aktualnie jest już 2 godziny i 36 minut. czy wie moż ktoś czym może być to spowodowane?
  • Poziom 26  
    programator do ponownego zaprogramowania modułem SAM (dostępny tylko w a.s.o.)
  • Poziom 9  
    dzięki wielkie ! no to mam problem....
  • Poziom 21  
    Brudny czujnik OVI. Jest on odpowiedzialny za badanie czytości wody (jak czysta to myje krótko, jak brudna - długo). Możliwe też, że detergenty spowodowały zmatowienie szkła na OVI. Pomoże kalibracja zmywarki.
    Wizyta w ASO nie jest konieczna
  • Poziom 26  
    żadko brudny czujnik OWI jest przyczyną....dodawania po 2 min do programu mycia bo zdaża się tak w nowiutkich zmywarkach ...po 5 myciach jest już 10 min więcej...i tak dalej...po zaprogramowaniu było już ok........
  • Poziom 21  
    Dochodzi jeszcze temperatura wody w sieci. Zimna woda wydłuża program i przy następnym cyklu pokazuje dłuższy czas mycia. Ilość kamienia na grzałce robi to samo.
  • Poziom 9  
    A czy ten czujnik sprawdza czystość wody przed myciem? Pytam ponieważ czas wyświetlany jest zaraz po włączeniu zmywarki , zanim nacisnę przycisk START. I czas ten jest coraz dłuższy. Aktualnie 3 godziny i 4 minuty. Dodatkowo zauważyłem że nie pobiera lub pobiera ale bardzo mało soli. Jeśli któryś z panów ma jakieś pomysły... proszę o pomoc.
  • Poziom 21  
    Czujnik OWi spradza stan wody podczas pierwszych 10-15 minut mycia. Po tym czasie analizuje jej stan, wylewa i pobierając wodę do kolejnego mycia ustala ostateczny czas.
    Na programie sensorowym (6 zmysł) czas mycia może wynosić nawet 3 godziny 30 minut.
    Ilość wypłukanej soli zależy od ustawionej twardości wody i wody ogólnie pobranej do mycia.