Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz Magnat 360 classic-duże napiecie na jednym kanale

08 Mar 2010 21:37 2621 5
  • Poziom 9  
    Witam,jestem nowy w naprawach jak i na forum,ale mam nadzieje ze w dobrym dziale pisze.Otóż mam problem jak w tytule,dostałem ten wzmacniacz ze spalonymi 2 kanałami,udało mi sie zrobić,bo doszedłem ze 2 rezystory ok 6ohm były spalone,potem chodził ale po pewnym czasie znowu się spaliły i do tego jeszcze 2 kondensatory 1mikro obok nich(zaznaczone na zdj..),a także 3 tranzystory IRFZ34,wymieniłem wszystkie na IRFZ44N,myślałem ze wszystko jest ok,bo wszystkie kanały grają,lecz na 3 kanale jakby trochę trzeszczy,mierzyłem i na wyjściu jest napięcie ok 26V,na pozostałych ok,bo chyba rzędu milivoltów,doszedłem ze na kanale 3 i końcowych tranzystorach D718(po parze na kanał)dla kanału 3 na wszystkich nóżkach jest po 26V,a na pozostałych kanałach(pozostałych D718)takie napięcie jest tylko na środkowej nóżce,wiec stawiam ze te dwa tranzystory sa do wymiany,ale czy tylko one,i na jakie można je zamienić, bo ciężko dostać te D718???i co mogło spowodować ze na wyjściu jest takie duże napięcie,więcej nie widać wizualnie żeby było cos spalone itp.pozdrawiam będę wdzięczny za pomoc

• Poziom 34  
    Witam

Tranzystory do wymiany

Tu masz zamienniki:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic850627.html

Napięcie na wyjściu to napięcie zasilania normalne przy zwarciu w tranzystorach, sprawdź jeszcze rezystory w obwodzie tranzystorów, i dla pewności inne elementy w kierunku wyjścia.

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Aha,czyli dobrze myślałem że do wymiany,będę miał czas to posprawdzam inne elementy(w miarę moich umiejętności:D ,a czy któryś z innych elementów w ich obwodzie mógł spowodować zwarcie,z ciekawości co może powodować to zwarcie? i czy wymieniać tylko te 2 tranzystory czy na wszystkich kanałach(bo zamienniki raczej nie będą dokładnie takie same jak te D718,wiec jakieś straty mocy itp będą:| pozdro
  • Poziom 9  
    No i nowy problem,wzmacniacz sie nie załącza,jest urwana nóżka w jednym elemencie,ale nie wiem co to jest na zdjęciu:(czy ktoś pomoże,czy przez to może się nie włączać,albo może nie działa przez ten element FSB252,ale nie widać żeby był spalony czy coś,a nie wiem jak go sprawdzić:( pozdrawiam

• Poziom 34  
    To zwykły termik, nie pamiętam dokładnie jak działa ale bez niego może zapalać "protect", do prób możesz go zastąpić rezystorem, pewnie jest dostęp do urwanej nóżki więc zmierz rezystancję.

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Hejka,dzięki za info.jutro sprawdzę czy uda się coś z tym zrobić,jak się nie uda to zostawiam go bo już i kasy szkoda i nerwów.pozdro