Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Amica ACZ-3101P - chodzi non stop

08 Mar 2010 23:13 12481 5
 • Poziom 2  
  Witam,
  Moja lodówka Amica ACZ-3101P ma ok. 5 lat. Ostatnio zauważyłem zwiększone zużycie prądu, wychodzi na to, że lodówka pracuje bez przerwy, termostat się nie wyłącza.
  Na tylnej ściance chłodziarki zbiera się w górnej części warstwa lodu, ale temperatura chłodziarki nie spada - zrobiłem test temperatury - na środkowej półce po 7 godzinach bez otwierania i na najwyższym (7) stopniu pracy było +10 st. C - czyli tak samo jak przy najniższym (1) stopniu i "dziennym trybie" otwierania drzwi.

  Zamrażalka chłodzi mocno (w końcu nie ma przestoju).

  Czy taki efekt to nieszczelność uszczelki w drzwiach chłodziarki, czy może być spowodowany przez inne czynniki?

  Póki co, inspirując się radami z forum, wyjąłem uszczelkę i przelałem wrzątkiem, a po założeniu i zamknięciu drzwi ogrzałem wokół suszarką. Na razie, po kilku godzinach, nie ma poprawy.

  Pzdr,
  [Zaragoza44]
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Admin grupy AGD
  Prawdopodobnie masz ubytek czynnika chłodniczego .
  Tylko dobry chłodniarz da radę usunąć nieszczelność.
 • Poziom 2  
  Zadzwoniłem do specjalisty o dobrej opinii - potwierdził, że tak objawia się ubytek czynnika chłodzącego, uzupełnienie kosztuje ok. 150 zł, ale jest 50% szans, że układ jest nieszczelny.

  Doradził następujący test: wyłączyć lodówkę na 2 dni - jeśli po załączeniu lodówka osiągnie te same parametry chłodzenia co teraz - jest szansa, że uzupełnienie czynnika chłodzącego pomoże. Jeśli lodówka będzie chłodzić znaczne słabiej - lepiej przemyśleć zakup nowej, bo znalezienie nieszczelności może być kosztowne.

  Póki co czekam na dogodny moment dla testu i patrzę, co kupić, jak wyjdzie negatywny.
 • Admin grupy AGD
  Poszukaj dobrego chłodniarza takie rzeczy się naprawia .
 • Poziom 21  
  Prawdopodobieństwo, że takiego znajdziesz jest niewielkie.
  Ale mozesz dość łatwo znaleźć takiego co weźmie kasę a po tygodniu, miesiącu jak zdechnie ponownie nie uzna reklamacji :|
 • Poziom 2  
  W końcu zdobyłem się na ww. test, ok. 10 rano wyłączyłem lodówkę z prądu, zajrzałem po ok. 9 godzinach, bo zaczęło głośno stukać co parę minut - tylna ścianka się wybrzuszyła (od 2/3 wysokości w górę, czyli tam, gdzie tworzył się lód) i zaparła na szklanych półkach.
  Włączyłem lodówkę (termostat na "2"), po 2 godzinach tylna ścianka nadal wybrzuszona, ale chłodna w dotyku, zobaczę rano, czy temperatura zacznie spadać (teraz +16 st. C w chłodziarce). Zamrażalka mrozi.

  Jak wnioskuję z lektury tego forum, nastąpiła nieszczelność parownika, co jest nienaprawialne, "chyba że znajdziesz dobrego chłodziarza".

  Jutro zadzwonię ponownie do ww. specjalisty (ma najlepsze opinie w regionie) - jeśli się nie podejmie naprawy, kupuję nową (na szczęście model wybrałem, oczywiście na czynnik chłodniczy R600a - ww. Amica jest na R134a - dowóz, wypoziomowanie i wywóz starej na złom za 120 zł).