Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mikrofalówka Samsung G2638C i podobne

And41x1 09 Mar 2010 01:15 10469 0
 • #1
  And41x1
  Level 26  
  W tych kuchenkach mikrofalowych, częstym objawem uszkodzenia, jest opisywany na forum, brak reakcji na przyciski i jednoczesne świecenie całego wyświetlacza wszystkie segmenty, prócz napisu sensor.
  Przyczyną, wskazywaną słusznie przez użytkowników, jest klawiatura foliowa. Odłączenie klawiatury nie pomaga, ponieważ kuchenka zresetuje się - zareaguje, dopiero po podłączeniu sprawnej klawiatury.
  Częstą i możliwą do usunięcia przyczyną, jest pokrycie grubym, przewodzącym, czarnym nalotem, styków w okolicach otworów pod klawiaturą (3 otwory, na środku klawiatury) - styki mają w tych miejscach kontakt z powietrzem.
  Nalot ten łatwo się zmywa, wacikiem z alkoholem izopropylowym.
  Klawiaturę można odkleić, podgrzewając wstępnie suszarką, od lewego dolnego rogu - zbliżając się do prawego boku, delikatnie żeby nie zerwać taśm.
  Po wyczyszczeniu, trzeba sprawdzić rezystancję między ścieżkami na taśmie - każda z każdą - oporność nawet setek kiloomów, jest usterką (wyjatek to 2 ścieżki połączone ~100 omów)
  Zdarza się również upływność, pomiędzy krzyżującymi się ścieżkami, rozdzielonymi zielonym lakierem - można to skrzyżowanie odciąć, zeskrobując przerwę w ścieżce i łącząc obok grafitowym lub srebrowym lakierem przewodzącym.
  Otwory pod klawiaturą wypada zakleić.
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo