Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Electrolux ESL 46010 nie otwiera pojemnika proszku

dikoj 09 Mar 2010 06:27 8706 8
  • #1 09 Mar 2010 06:27
    dikoj
    Poziom 9  

Obiekt: zmywarka Electrolux ESL 46010
    Objaw: pojemnik na proszek/tabletkę nie otwiera się + chyba nie wydawany jest nabłyszczacz

Zmywarkę odziedziczyłem po poprzednim właścicielu mieszkania. Wg. niego wszystko działało ( :/ ) Wypróbowałem już wszystkie programy w każdej możliwej kombinacji i wyczyściłem zmywarkę specjalnymi środkami. Klapka nie otwiera się i tabletka zostaje w środku. Nabłyszczacza też nie ubywa i naczynia po zmywaniu mają białe zacieki i kropki. W tej chwili ratuję się wkładaniem tabletki do pojemnika na sztućce.

Czy to usterka mechaniczna czy coś z elektroniką?
    Ile może wziąć za naprawę jakiś fachman? (oczywiście zmywarka po gwarancji)

0 8
  • Pomocny post
    #2 10 Mar 2010 19:54
    mj_sup
    Poziom 16  

sprawdź cewkę na elektromagnesie od pojemnika na tabletki

1
  • #3 15 Mar 2010 07:11
    dikoj
    Poziom 9  

Wyciągnąłem cały ten pojemnik, gdzie wkłada się tabletką i nabłyszczacz. Widzę, że jest tam jakiś magnes z zaworkiem silikonowym i też łatwo go wyjąć. Jak sprawdzić czy działa? Czy jest możliwość, że magnes jest ok, a to programator nie daje sygnału do magnesu?

0
  • #4 15 Mar 2010 17:31
    bonzo.Z
    Poziom 12  

Najlepiej sprawdź, czy cewka ma przejście. Jeśli ma i dźwignia elektromagnesu pracuje lekko, możesz sprawdzić jeszcze przewód miedzy cewką a modułem, zdarza się że czasem się łamią, jeśli i to nie pomoże pozostaje moduł.

Dodano po 3 [minuty]:

Moduł lub programator, zależnie od modelu.

0
  • #5 16 Mar 2010 06:33
    dikoj
    Poziom 9  

bonzo.Z napisał:
    najlepiej sprawdz, czy cewka ma przejscie. jesli ma i dzwignia elektromagnesu pracuje lekko,

Jak można to sprawdzić? Jakąś baterię podłączyć? Tak ręcznie to chodzi normalnie.

bonzo.Z napisał:
    mozesz sprawdzic jeszcze przewód miedzy cewka a modułem, zdarza sie ze czasem sie łamia.

Jest jakiś sposób na sprawdzenie przewodności czy tak na oko?

PS. Przepraszam za lamerskie pytania, ale nie mam w okolicy serwisu agd, który mógłby mi to sprawdzić. Jeden fachman za sam dojazd z sąsiedniej miejscowości chce 60zł :/

1
  • #6 16 Mar 2010 16:27
    kle
    Poziom 14  

Podłączyć na chwilę 230v.

0
  • #7 14 Maj 2010 12:04
    dikoj
    Poziom 9  

Właśnie wyszedł ode mnie serwisant.
    Diagnoza: uszkodzony programator (moduł sterujący). Gdzieś jest zwarcie, bo po włączeniu zmywarki cały czas działa wentylator suszenia, a nie ma sygnału do cewki otwierającej pojemnik detergentu i nabłyszczacza. Cewka sprawna - po podłączeniu do 230V otworzyła pojemnik.
    Pęknie kilka stówek... yyychh...

0
  • #8 15 Maj 2010 14:51
    xemar
    Poziom 11  

Podaj PNC i NR seryjny sprawdzę czy mam taki programator

0
  • #9 16 Maj 2010 14:04
    dikoj
    Poziom 9  

Zamieszczam zdjęcia naklejek z programatora.

Dodam jeszcze, że serwisant zauważył, że zaraz po włączeniu zmywarki (kiedy jest w trybie wyboru programu) włącza się i non-stop chodzi wentylator suszenia (przy zamkniętych drzwiczkach zmywarki). Wszedł też w tryb serwisowy (nie zdążyłem podpatrzeć jak :) ) i testował funkcje zmywarki. Przy teście otwarcia pojemnika na detergent nic się nie działo.

Zmywarka Electrolux ESL 46010 nie otwiera pojemnika proszku Zmywarka Electrolux ESL 46010 nie otwiera pojemnika proszku

0