Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kuchenka Amica uszkodzony zegar sterujący

A.H. 09 Mar 2010 10:49 9629 13
    A.H.
    Level 12  
    Witam szukam schematu do zegara sterującego piekarnikiem kuchenki Amica typ zegara 364 firmy DIEHL. Urwany jest tam element 13110-260 DIEHL. Może ktoś się z tym spotkał i wie co to jest, gdzie to dostać, ewentualnie czym to zastąpić?! Nie wiem czy to wszystkie uszkodzenia ale to napewno.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźniki
    telmut
    Level 19  
    shemat raczej nie do zdobycia
  • Relpol przekaźniki
    Loker
    Level 39  
    Jeśli podałeś prawidłowy numer, to jest to piezo-buzzer z trzema wyprowadzeniami.
    A.H.
    Level 12  
    Faktycznie zgadza się! Ale niestety zegar dalej nie działa, sprawdziłem zasilacz - raczej dobry wychodzi z niego jedno napięcie do płytki logiki ale co dalej to już nie wiem. No oko nic podejrzanego nie widać...
    Loker
    Level 39  
    Podaj oznaczenie płytki drukowanej. Czym się objawia "niedziałanie"?
    A.H.
    Level 12  
    Witam, dzięki za zainteresowanie. A więc "niedziałanie" to krótko mówiąc zegar się nie świeci. A co do płytki logiki to są na niej dwa opisy DIEHL 13643211.01 i drugi pocynowany AT&S FE-P4 4803. Z płytki zasilania wychodzi prawdopodobnie jedno napięcie. Wyświetlacz fluoroscencyjny. To z grubsza tyle!
    Loker
    Level 39  
    Rzeczywiście - jedno napięcie 24V, do tego z przed mostka sygnał do detekcji 50Hz. Reszta tasiemki to buzzer i sterowanie przekaźnikami. Najpierw sprawdź to 24V.
    A.H.
    Level 12  
    Witam! Sprawdziłem w zasilaczu wszystko niby sprawne ale 24V to tam nie ma gdzie ( na których pinach taśiemki powinno być 24V ) to 50Hz to dochodzi do skrajnego pinu. Na elektrolicie jest około 30V . Tranzystor też niby sprawny.
    Loker
    Level 39  
    24V pomiędzy drugim a przedostatnim. Jeśli nie ma, to albo tranzystor, albo dioda Zenera do wymiany. Tak na marginesie - układ jest troche dziwny - tam jest stabilizacja w minusie zasilania.
    A.H.
    Level 12  
    Witam! Napięcie z zasilacza sprawdzone i zgadza się (23,6V myślę że to w granicach błędu) ale zegar oczywiście dalej się nie świeci. Wychodzi z tego, że coś "padło" na płytce logiki bo zasilacz okazuje się dobry. Jakieś sugestie...?
    Loker
    Level 39  
    No to zaczynają się schody ;) Masz oscyloskop? Bez tego raczej nie da rady... Na początek możesz sprawdzić przebieg napięcia na katodzie wyświetlacza - pomiędzy jego skrajnymi pinami.
    A.H.
    Level 12  
    Witam! No mam oscyloskop, sprawdzę co jest na tych nogach, ale sprawę musimy trochę odłożyć bo muszę wyjechać, wracam we środę to się odezwę.
    A.H.
    Level 12  
    Witam juz jestem, a więc na tych skrajnych pinach jest jakiś przebieg. Nie wiem czy to jest jakiś sens to wszystko sprawdzać bo pewnie układów do tej płytki się nie dostanie..
    Loker
    Level 39  
    Układów rzeczywiście się nie dostanie, ale posprawdzać możesz ;) Jeśli jest przebieg na katodzie, to sugeruje że procesor pracuje. Tak więc albo uszkodzony wyświetlacz, albo układ sterujący. Sprawdź przebiegi na pozostałych wyprowadzeniach wyświetlacza, a później na pinach 1,2,3 drivera - są to sygnały SCK, SI, SO.