Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z konfiguracją WiFi drukarki HP

Arturro_Wapno 09 Mar 2010 12:30 7000 7
  • #1 09 Mar 2010 12:30
    Arturro_Wapno
    Poziom 9  

Witam, mam problem z połączeniem się z drukarką przez WiFi. Podczas instalacji wyskakuje taki koment: "Drukarka spróbowała połączyć się z siecią, ale nie otrzymuje żadnych danych. Może to być spowodowane filtrowaniem adresów MAC. Jeżeli funkcja filtrowania adresów MAC jest włączona i nie chcesz jej wyłączać, dodaj adres MAC drukarki do listy dozwolonych urządzeń bezprzewodowego punktu dostępowego lub routera. Adres MAC drukarki można znaleźć na wydruku raportu testu sieci bezprzewodowej."
    MACa drukarki juz wydrukowalem.

teraz mam pytanie:
    - W jaki sposób mam dodać MAC drukarki do taj listy dozwolonych urządzeń? (Vista)
    - Czy może istnieje inny sposób żeby zainstalować sprzęt?

Prosze o pomoc, bede wdzieczny:!:

0 7
  • Pomocny post
    #2 09 Mar 2010 23:56
    KSRhaziel
    Poziom 36  

Podsumowując komunikat wskazuje, iż filtrowanie adresów MAC może być jedną z przyczyn ("Może to być spowodowane"), lecz nie oznacza to, że to jest problemem. Zatem nie nastawiaj się od razu, że wszystko zacznie działać.

Filtrowanie adresów MAC uruchamiasz, a następnie konfigurujesz na swoim Access Point'cie. Zatem nie grzeb nic w systemie na komputerze. W interfejsie webowym AP szukasz opcji "MAC address filter" lub czegoś w tym guście. Jeżeli podasz jakie dokładnie masz model AP (bądź jak wolisz routera) to możemy Cię naprowadzić.

1
  • #3 10 Mar 2010 11:51
    Arturro_Wapno
    Poziom 9  

router firmy netgear model WGR614 (internet radiowy)

0
  • #5 10 Mar 2010 14:16
    Arturro_Wapno
    Poziom 9  

dzieki za pomoc. wszystko byloby ok tylko zeby sie dostać do menu routera musze miec login i hasło a koles od radiówki wpisał jakies swoje i mi go nie podał i nie moge sie zalogowac przez strone...

0
  • #6 14 Lis 2010 12:43
    bartoszKSSG
    Poziom 9  

Odgrzewam temat, bo podobny temat, z tym że drukarkę jaką posiadam to : Hp Photosmart C4780

Witam! Panowie pomóżcie bo już nerwowo nie mogę wytrzymać z tym. Kilka razy probówałem skonfigurować połączenie drukarki (wifi) z siecia, niestety to jest wszystko na nic. Wykrywa mi sieć podaje haslo WPA, dalej zaczyna konfiguować sprzęt, połączenie przy sprawdzaniu karty sieciowej "zamula", konczy się ten proces no i nic, informuje, że nie może nawiązać połączenia. Ekran który jest na drukarce zawiesza się, dopiero po wyłączeniu sieci i odłączeniu drukarki od zasilania, jego funkcja wraca do pierwotnej formy. Poprzez jego opcje wydrukowałem ustawienia sieci. Nie wiem w czym może być probm, wszystko robie według instrukcji. Na kablu USB wszystko idzie. Ruter jaki posiadam to TP LINK. Bardzo proszę o jakies sugestie. Pozdrawiam

0
  • #7 14 Lis 2010 12:57
    hermes-80
    Poziom 43  

Żebyś jeszcze pochwalił się tymi ustawieniami drukarki, routera - wan, lan, dhcp to by było dobrze. Spróbuj na próbę konfiguracje wifi zrobić bez zabezpieczeń czyli na routerze wyłącz szyfrowanie jak i dostęp po mac.

0
  • #8 14 Lis 2010 14:12
    bartoszKSSG
    Poziom 9  

nie da rady wylaczylem szyfrowanie, caly net mi padł, maca tez zrobilem, ale to nic nie dalo. Problem jest po stronie rutera, coś blokuje połączenie z drukarką

1