Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napęd wózka inwalidzkiego

09 Mar 2010 13:55 4091 7
  • Poziom 2  
    Jak w temacie. Mam za zadanie zaprojektować wózek inwalidzki z napędem elektrycznym. Wg obliczeń, potrzebuję silnika o mocy ok 0,4kW. Powiem szczerze, że rozeznania na rynku nie mam, zaraz pewnie i tak ktoś każe mi googlować... Googlowałam, szukałam... ale trafiłam tylko na duże kolumbryny, a mnie zależy jak łatwo się domyśleć na jak najmniejszych rozmiarach. Natknął się ktoś na coś, co by mi się przydało?
  • Poziom 17  
    Skąd te 4 kW??
    Przykładowo wózek widłowy wysokiego podnoszenia ma silnik około 2 kW i śmiga z obciążeniem 1,5 tony z prędkością 10 km/h.
    To ma być bolid czy autobus ;)
  • Poziom 19  
    Witam. Dlaczego przewidujesz taką dużą moc silnika, dla wózka inwalidzkiego? Chyba że ma to być wózek do celów specjalnych. W wózkach transportowych -platformowych, są dwa silniki po 2.5kW, gdzie nośność takiego wózka jest 2t, a masa ciągniona 6-8 ton.
  • Poziom 13  
    Przy mocy 4kW, i masie wózka 100kg (załóżmy z człowiekiem) można by przyspieszać od 0-100km/h w ciągu 3.1 sekundy.
    Skąd se wytrzasnąłeś tą moc ?
  • Poziom 2  
    ups... przy pisaniu się rąbnęłam... 0,4 miało być
  • Moderator
    Szukaj silników szeregowych prądu stałego na napięcie 12V.
  • Poziom 18  
    Witam
    Nie wiem jak zamierzasz rozwiązać napęd.
    Kiedyś robiłem sterowanie takiego wózka to miał 2 silniki 24v, które miały wałki gumowe na ośkach. Wałki te napędzały bezpośrednio oponę wózka.
    Przy takim rozwiązaniu proponował bym dwie wkrętarki akumulatorowe ja teraz robię zabawkę w której wkrętarka służy jako napęd i naprawdę nieźle sobie radzi...
  • Poziom 14  
    Witam mam takie silniki od wózków rozbierałem trzy wózki dwa miały po dwa silniki 24V o mocy 200Wat a drugi wózek miał 250Wat a ten trzeci wózek miał jeden silnik o mocy ok 250Watach ale miał przekładnie i mechanizm różnicowy . Sterowanie wózka o dwóch silnikach działa tak do przodu lub tyłu ,silniki kręcą się równo przy skręcie jeden ma większe obroty a drugi ma mniejsze w ten sposób wyrzucili układ różnicowy , steruje tym jeden sterownik silniki miały przełożenie i do tego było przykręcone koło