Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MAC AUDIO MPX BOX 112 i wzmacniacz MAC AUDIO MPX 2000

tygrysek007 09 Mar 2010 18:11 9823 19
    tygrysek007
    Level 10  
    Witam chciałem się was poradzic (napewno dłużej siedzicie w tym temacie niż ja) czy taki oto zestawik : MAC AUDIO MPX BOX 112 (- System 12"-calowy głośnik, bass reflex
    - Moc (RMS/max.) 250/800 W
    - Impedancja 4 Ohm
    - Pasmo przenoszenia 24 - 500 Hz
    - Czułość (dB) 90
    - Wymiary (dł x wys x szer) 385 x 365 x 295/355 mm)

i do tego wzmacniacz AC AUDIO MPX 2000 ( * Tryby pracy: 2/1 kanały
    * Moc RMS: 2 x 60W/1 x 150 4 Ohm; 2 x 80W 2 Ohm
    * Moc MAX: 2 x 180W/1 x 500 4 Ohm; 2 x 250W 2 Ohm
    * Stabilny przy 2 Ohm
    * Pasmo przenoszenia 5 Hz - 50 kHz
    * THD 0,05% (1kHz)
    * Stosunek szum/sygnał >100 dB
    * Czułość wejściowa(RCA) 0,4 V - 4 V
    * Filtr low pass 40 - 300 Hz
    * Bass boost (podbicie basu) 0-12 dB
    * Wymiary 358 x 59 x 226 mm)
    Budżet jaki chce wydać na te dwie rzeczy może wynieść maksymalnie do 500 zł. Nie mam określonego rodzaju muzyki, techno, rap. Zależy mi na tym aby w aucie czuć było głęboki bas lecz jednak nie w takim stopniu aby np dach wibrował :P. Sprzęt chce kupić nowy. posiadam dodatkowe fundusze ale chce je wydac na kable i montaż. Co sądzicie o tym ??
    mskojon
    Level 31  
    1.Skasuj link do allegro - napisz jaki to sprzęt w temacie bo poleci on do kosza
    2.Podaj typ muzyki jakiej słuchasz
    3.Podaj przedział cenowy w jakim chcesz się zmieścić, czy sprzęt ma być nowy czy używany
    4.Jakie masz wymagania odnośnie sprzętu - słuchanie czy robienie łomotu

Wtedy na pewno pomożemy.
    matiaudio
    Level 35  
    Mskojon mogłeś dodać że ten zestaw to szrot.

I za 500zł da się złożyć coś grającego dostatecznie.
    tygrysek007
    Level 10  
    Jeżeli możecie to proszę podać jakieś propozycje, podobne cenowo :)
    matiaudio
    Level 35  
    Podamy Ci ale przeczytaj post mskojona i odpowiedz na pytania.
    tygrysek007
    Level 10  
    Zmieniłem tytuł, oraz zawarłem w treści wszystkie informacje o których pisał mskojona
    kolesgit91
    Level 20  
    mpx 2000 może mieć około 120/130W w rms w mostku a dźwięk ma słabej jakości- mam mpx4500 i w porównaniu z cp4/400 gra obrzydliwie
    matiaudio
    Level 35  
    Nowy sprzęt? Powodzenia, chyba tylko magnat, blaupunkt i mac audio w tej cenie, zagra fatalnie.

Sam nowy dobry wzmacniacz do suba kosztuje więcej niż 500zł. Poczytaj parę tematów bo szitu nie będę nikomu doradzał.
    tygrysek007
    Level 10  
    Właśnie poczytałem kilka tematów ... To będzie moje pierwsze car audio a nie mam na tyle pieniedzy aby kupic elegancki sprzet. Wiec zmieniam zdanie,sprzęt może być używany :P mateusz18092 - napisz jak możesz co można kupić używanegodo tych marnych 500 zł ..
    matiaudio
    Level 35  
    AXTON C409 i do tego np używanego infinity ref1260.

Ten sam wzmacniacz plus powerbass s10, albo sub clariona jest wystawiony za 200zł.

Dodano po 22 [minuty]:

Jeśli podobał Ci się dźwięk z magnata to powerbassa pokochasz. Gra dużo lepiej. Ten axton to dobry mocny wzmacniacz do suba.

Ten b30gra jak szrot, helix db12 pod tym axtonem by go zmiażdżył.
    tygrysek007
    Level 10  
    mateusz poczytałem, pooglądałem i napaliłem się na pb s10. Na allegro znalazłem w skrzyni -nowy za 359 zł. Teraz jeszcze powiedz mi czy to nie bedzie przesada ? :D mam Astre jedynke 92r. nie chce aby mi karoseria drgała bo trzęsie się i bez suba. Tak jak pisałem na początku, nie znam sie na tym kompletnie i mam pytanie do Ciebie. Mogę jakoś wyregulować głośność tego suba ? nie miałem jeszcze styczności z takim audio na żywo więc się nie znam. Chodzi mi o to czy da sie ustawic moc tej skrzyni ? Nie wiem czy mnie zrozumiesz. Nie chce aby podczas cichego słuchania muzyki wiał bass na całe auto. Może banalne pytanie ale jestem zielony :). prosze o odp
    matiaudio
    Level 35  
    Da się ustawić na wzmacniaczu. S10 da szybki bas i mocny.
    mskojon
    Level 31  
    Z tanich sprzętów możesz kupić wzmacniacz carpowera 602 nowy albo używane - są nie do zajechania i na początek idealne. Do tego możesz kupić zachwalanego powerbassa albo jakiś bardziej kulturalny używany sprzęcik.
    tygrysek007
    Level 10  
    juz ustaliłem wszystko :D dziękuje wam Panowie :D wynik : pb s-10 i carpower 602. Teraz musze tylko troche kasy dozbierać. Jednak trochę więcej kasy bede musiał na to wydać, ale wiem że to już jakoś będzie grało :D. A powiedzcie mi czy to wszystko co mi potrzeba ? sub, wzmacniacz, kable ? czytam o jakis kondensatorach ?, mostkowanie itp itd. Ten wzmacniacz co podal mskojon jest dwu kanałowy, czyli moge podłączyć do niego dwa głośniki czy jak to jest ??. Chce sie dowiedziec jak najwiecej, żeby pozniej nie bylo rozczarowania, zebym nie musial czegos wymieniac albo kupowac. W aucie mam jakies zdupy radio "spectrum" bodajże. Z przodu w drzwiach mam fabryczne głośniki, z tylu jakies pionier'ki, które w sumie daja rade. Jezeli glosniki sie podlacza pod wzmacniacz to które mam podłączyć ??
    matiaudio
    Level 35  
    Carpower 602 ma jakieś 180W mostek, to za mało do s10. Ale na poczatek może być.

Pod ten wzmacniacz podłączysz jednego suba albo dwa zwykłe głośniki.
    mskojon
    Level 31  
    mateusz18092 na jakiej podstawie twierdzisz że carpower ma 180w?

tygrysek007 carpowera mostkujesz i wg. producenta masz na mostku 1x225w (czyli możesz podłączyć jeden głośnik) przy jakimś tam poziomie thd, ale to nieważne - daje sobie radę z głosnikami do 250-270w rms bez większego problemu.
    Możesz szukać używanego, ja na sprzedanych kilkaset sztuk nie miałem żadnego carpowera na reklamacji więc to świadczy o jakości wykonania tego sprzętu (nie brzmienia - bo to dwie różne sprawy)

Kable wystarczą Ci 10mm2 spokojnie. Żadnego kondensatora nie potrzebujesz.
    matiaudio
    Level 35  
    Bo to gra jak blaupunkt gta260 i axton c500 w mostku, może troszkę lepiej, a blaupunkt i axton mają po 150W rms w mostku. Wytrzymały jest ale ta moc 225W tylko na papierku. O jakości nie wspomnę, testowałem go razem z blaupunktem gta260, oba grają podobnie, bez większych różnic, gdyby carpower miał te 225W to czuł by rożnice.

Dodano po 51 [sekundy]:

A jak sobie daje rade z subem 250-270W to chyba lubisz słuchać przester.
    mskojon
    Level 31  
    Na ucho to można sobie mierzyć.... wieczorem, jak długo sąsiad może.
    Żeby było wyraźnie głośniej o połowę to moc musi być 2x większa.
    Poza tym bez pomiarów nie mam zamiaru się spierać. A porównywanie go do GTA260 to nieporozumienie bo blaupunkt to wzmacniacz sporo słabszy i o klasę gorszy jakościowo.
    matiaudio
    Level 35  
    mskojon wrote:
    A porównywanie go do GTA260 to nieporozumienie bo blaupunkt to wzmacniacz sporo słabszy i o klasę gorszy jakościowo.

Na ucho? Sam siebie oszukujesz w tym mmomencie.

Różnice mocy między 225W a 160 idzie odczuć, nawet po skoku membrany.

A że carpower jest klasę wyżej to ty chyba jesteś jakimś handlarzem carpowerów. To podobne wzmacniacze, oba testowałem, miałem i słuchałem dlugi czas. Weź oba wzmacniacze i posłuchaj, jak będziesz pewny że ma 225W to Ci taki wyślę pocztą. Różne napięcia mu podawałem nawet i ponad 14V i niczym nie odstawał od zwykłego blaupunkta gta2, axton c500 lepiej wysterował mi suba niż ten carpower.

No ale disco polo na przesterze można słuchać z tego carpowera. Lepiej dołożyć choćby do mono axtona. Tyle odemnie.
    kolesgit91
    Level 20  
    Z bezpiecznika 30A wychodzi około +/-200w przy 14,4V w mostku więc Mateusz raczej ma rację Bo utrzymanie stałego napięcia 14,4V jest niemożliwe a przy niższym napięciu ma mniej wat , a ten cp to żadne cudo, normalny wzmacniacz do przeciętnego głośnika,jego mocniejszy brat 1502 ma w mostku zmierzone 404W więc i zabezpieczenie 60A a ze to ta sama seria to ten ma połowę mniej,