Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ochrona hasłem w tp177 micro

bartas666 09 Mar 2010 20:29 1703 8
 • #1 09 Mar 2010 20:29
  bartas666
  Poziom 18  

  Witam serdecznie!
  Potrzebuję skonfigurować panel tp177micro w celu dostępu do niego admina i operatorów maszyny, admin za pomocą hasła ma dostęp do wszystkich screenów operator bez hasła ma dostęp tylko do 3 screenów. Jak to najprościej zrealizować? Temat mi nowy nigdy tego nie robiłem, może ktoś mi doradzić jak to najprościej zrobić? Może dwa przyciski i tam jest funkcja security ale co dalej? Proszę o pomoc. pozdrawiam

  0 8
 • Pomocny post
  #2 09 Mar 2010 21:38
  bhtom
  Poziom 36  

  Witam,
  W zakładce Runtime User Administration-Users WinCC definiujesz użytkownika o nazwie np: Admin, wprowadzasz mu hasło i przypisujesz do grupy Administrators (uprawnienia najwyższego poziomu 9 - dostęp do wszystkiego). Następnie na ekranie, na którym chcesz wywołać dany ekran tworzysz przycisk (Button). W jego parametrach, w zakładce Security- Runtime Security-Authorization wybierasz Administration, a w zakładce Events wybierasz funkcję wywołującą ekran (ActivateScreen) i nazwę ekranu który chcesz wywoływać z podaniem hasła. Pamiętaj, że w WinCC musisz zapamiętać hasło, bowiem później, nawet w projekcie, nie będzie go można podejrzeć.
  Pozdrawiam.

  0
 • #3 09 Mar 2010 22:41
  bartas666
  Poziom 18  

  Czyli kolego bhtom jeśli dobrze rozumiem. Tworzę sobie screena gdzie mam dwa przyciski "operator" i "admin". Naciskajac na operatora przechodzę do dalszego menu okrojonego z danych funkcji programu maszyny natomiast naciskając admin wyświetla mi się jakieś okno w którym wpisuję hasło i przechodzę to full wersji screena z menuy maszyny. Dobrze rozumiem? dziekuję za cenne informacje.

  0
 • #5 10 Mar 2010 17:15
  bartas666
  Poziom 18  

  I jeszcze mam jedno pytanko w celu dokończenia całej sprawy:) Tyle pytań bo nie mam tego pod ręką a wkrótce jadę do gościa, który ma tą maszynkę. Po naciśnięciu przycisku z hasłem wyświetli mi się jakieś pole do wpisania hasła czy co? Może kolega jakieś zdjęcie ukazujące pole do wpisania hasła:)? to takie samo w jakich wklepujemy jakieś zmienne do sterownika? i Co się stanie po kilkukrotnym wpisaniu złego kodu czy jest jakaś blokada czy ni się nie dzieje? pozdrawiam

  0
 • #6 10 Mar 2010 21:53
  bhtom
  Poziom 36  

  Po wciśnięciu przycisku pojawi się pole z dwoma polami edycyjnymi do wpisania. Użytkownik i Hasło. Po kliknięciu w pole wpisywania pojawi się na całym ekranie klawiatura z możliwością wpisania w pierwszym przypadku nazwy użytkownika, a w drugim hasła. Nie ma żadnej blokady po błędnym wpisaniu hasła, bez obawy. Ciekawostką jest to, że nawet jeśli hasło ma np: 5 znaków, to po wpisaniu z ekranowej klawiatury i zatwierdzeniu, w polu hasło, zawsze wszystkie pola są zapełnione gwiazdkami.

  0
 • #7 16 Mar 2010 13:43
  Robson_7777
  Poziom 12  

  Witam

  Tutaj małe uściślenie: jeżeli użytkownik 3 razy poda błędne hasło to następuje przeniesienie go do grupy bez autoryzacji (brak możliwości zalogowania się), dopiero użytkownik z uprawnieniami administratora może przywrócić go znowu do konkretnej grupy użytkowników.

  0
 • #9 26 Mar 2010 22:38
  bartas666
  Poziom 18  

  Panowie witam po przerwie!
  Na OP73 wszystko mi ruszyło:D ale niestety mam problem z TP177micro po ustawieniu hasła i próbie odpalenia na maszynce nie mam dostepu do pola wpisania użytkownika a jak wpiszę hasło które podałem w wincc flexible z zakładce users dla admina to wywala mi błąd..."invalid password or user name.Logon has failed"..ktoś może mi powiedzieć czemu tak się dzieje? pozdrawiam serdecznie!

  0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo