Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vectra b 2,0 tdi 98rok cieżka sprawa

09 Mar 2010 20:54 1725 7
  • Poziom 9  
    Vectra b 2,0 TDI 1998 rok, nie pali. Dzisiaj rano udało mi się odpalić po zdjęciu czujnika temperatury i podgrzaniu świec. Dalej bawiłem się radiem bo też nie działało, podłączałem jedno, potem drugie i "Opelka" już nie odpaliłem. Po zdjęciu czujnika znowu świece się nie podgrzewają. Podejrzewam, że rano znowu odpalę. Nie działa radio, dmuchawa w aucie i pompa nie podaje paliwa, jakby się komputer wyłąnczał. Gdy przekręcę kluczykiem, to uruchamia się wentylator od chłodnicy, po co, na co i skąd, to nie mam pojęcia. Jeżeli coś wam przychodzi na myśl, to piszcie. Dzięki.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 24  
    Może najpierw bezpieczniki?!

Dodano po 1 [minuty]:

Puźniej poszukać luźnej masy?! Masa działań podaj więcej szczegółów tego zachowania auta.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    bezpieczniki te zwykle sprawdzone oprocz tych kwadratowych w takich pudeleczkach bo nawet nie wiem jak je sprawdzic a poza tym czasem sie stanie cud i normalnie chodzi
  • Poziom 9  
    wentylator ci się wlańcza bo masz odlączony czujnik jak napisales.
  • Poziom 9  
    czy wlaczony czy nie to i tak chodzi

Dodano po 3 [minuty]:

jezeli chodzi o mase to tez tak myslalem tylko trzeba przezucic tego troche.Auto tak jak pisalem nie chce odpalic moge krecic az do rozladowania aku wlanczam zaplon chodzi wentylator radio nie dziala w ogole wczesniej przerywalo dmuchawa jak wpadlem na dziure to sie czasami zalanaczala jak jeszcze jezdzil
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Sprawdź mase przykręcona do karoseri, kwadrotowe bezpieczniki wyjmij i przedzwoń, czujnik załączania wentylatora przedzwoń jak na zimnym ma przejście do wymiany. I musisz dokładnie przejżeć płytke z przekaźnikami w kabinie połaczenia czy jakś wtyczka nie jest luźna, tak samo masy w kabinie.
  • Poziom 9  
    No wiec tak jak narazie znalazlem bezpiecznik od wentylatora sprawdzilem mase okazalo sie ze bezpiecznik albo zle laczyl albo nie wiem co wymienilem go samochod odpala..DZieki za to teraz co z radiem i dmuchawa w srodku nie dzialaja na wyswietlaczu napisane jest PROGRAM.Od razu mowie ze prad do radia i dmuchawy sprawdzalem voltomierzem prad jest
  • Poziom 24  
    Skoro woltomierzem to jest napięcie. Jeżeli na radiu pisze program znaczy ze jest zakodowane. Jeżeli to orginalne radio od tego auta w papierach od niego powinien byc kod i instrukcja jak postępować. A jak dmuchawa nie działa to trzeba by zajżeć do włącznika od dmuchawy albo samego silnika dmuchawy.