Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nieznany monitor - małe wymiary obrazu

09 Mar 2010 20:55 1721 2
  • Poziom 15  
    Sprawa nietypowa i starodawna. Otóż używam starego komputera Atari 1040ST (tylko on spełnia mi wszystkie wymagania w produkcji midi). Niestety padł mi oryginalny fabryczny monitor i byłem zmuszony dopasować PC-towski. Zdobyłem wiekowy monitor vga (tu chyba nie istotne jaki), odnalazłem sygnał i działa pięknie. Jedynym problemem jest fakt, iż obraz nie jest wyświetlany na pełnym ekranie, tylko w jego środkowej części. Otacza go martwe, nie wyświetlane pole. Ponieważ obraz jest przez to znacznie pomniejszony monitor 14" w rzeczywistości spełnia walory ośmio calowego. Wzrok mi wysiada, nie widać szczegółów w grafice programów z których korzystam i w ogóle praca na nim jest utrudniona. Pytanie brzmi: jak zmienić rozdzielczość monitora, tak by obraz wyświetlany był na całym ekranie?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 35  
    Nie ma czegoś takiego jak rozdzielczość monitora - jest rozdzielczość ekranu, czyli "sygnału" przekazywanego do monitora.

Spróbuj dopasować obraz korzystając z przycisków na monitorze.
  • Poziom 15  
    Więc tak. Może nie nazywa się to "rozdzielczość monitora", ale to jedyne skojarzenie. Chodzi mi o rozszerzenie obrazu. Nie jest to aż tak czarodziejski monitor, żeby wejść w menu i zmienić rozmiar z pomocą przycisków. Na fotografii przedstawiam mój problem (obraz jest otoczony martwym polem).

Nieznany monitor - małe wymiary obrazu

NIESTETY NIE ZNAM MARKI ANI SYMBOLU MONITORA (NAKLEJKA ZNAMIONOWA ZDARTA)