Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmiana świetlówki w lampce.

gracus7 09 Mar 2010 21:10 1278 3
  • #1 09 Mar 2010 21:10
    gracus7
    Poziom 26  

Witam
    Zastanawiałem się w jakim dziale zamieścić ten tema bo dotyczy on przerobienia lampki warsztatowej. Otóż kupiłem sobie ostatnio lampkę warsztatową przenośną jednak okazało się ze ma zbyt słabe światło więc pomyślałem o wzmocnieniu jej. Oryginalnie lampka posiada świetlówkę 9W i elektroniczny starter. Kupiłem nową swietlówkę 26W o wymiarach zbliżonych i zmieści mi się ona do obudowy jednak mam problem gdyż po podłączeniu nowej świetlówki mruga ona a nie startuje. Domyśłam się ze problem tkwi w elektronicznej przetwornicy zbudowanej na 2 tranzystorach 13002 i chyba kondensator lub starter zapłonnik CL21 400W/473T bo nie wiem co to jest dokładnie a siedzi to dokładnie na zasilaniu jednej z końcówek świetlówki. Co przerobić i ewentualnie co wzmocnić aby układ działał z nową mocniejszą świetlówką?

• #2 09 Mar 2010 21:41
    Dido230
    Poziom 22  

Wymienić tą elektroniczną przetwornicę na taką o mocy nie mniejszej niż moc świetlówki.

• #3 10 Mar 2010 10:41
    gracus7
    Poziom 26  

a czy można taki układ gdzieś kupić w sklepie??

• #4 16 Mar 2010 18:26
    gracus7
    Poziom 26  

Szukałem przetwornicy po sklepach elektrycznych i w internecie jednak brak jakichkolwiek ofert!! Kupiłem wcześniej żarówkę PL-C 26W za 30zł jednak nie startuje i teraz nie mam czym jej zasilić to jakaś paranoja!! Może znajdzie sie ktoś kto pomoże przebudować przetwornicę na żarówkę PL 9W tak aby ruszyła na niej Swietlówka PL-C 26W. podejrzewam ze nie chodzi o wymianę tranzystorów gdyż wtedy ruszyłaby świetlówka a tranzystory mogłyby się grzać lub spalić. Czy to będzie problem w cewce czy tym małym transformatorku? a może jakiś kondensator??

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson