Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opinie Pralka MASTERCOOK PTD-136 jaką pralke wsad od góry

09 Mar 2010 22:17 15524 12
  • Poziom 9  
    witam,minął kolejny dzien a ja nadal nie pojąłem decyzji w sprawie pralki, ostatnio chodziły mi po głowie pralki firmy bosch lub siemens, jednak po wizycie w paru sklepach stwierdzam że obsługujący mnie sprzedawcy byli zgodni co do dwóch rzeczy po pierwsze nie mogli pojąć że nie chce kupić pralki firmy electrolux (gratis dorzucali nawet 3 lata gwarancji w co niektórych sklepach) a po drugie że jeśli nie zależy mi na logo firmy która jest na pralce to z tych dwóch marek polecili mi MASTERCOOK a ja rozważam tą Pralka MASTERCOOK PTD-136 jestem ciekaw waszych opinii na ten temat czy poparli byście ten wybór (jeśli ktoś miał styczność z tym modelem no i pralkami z tej firmy)???pozdrawiam
  • Poziom 13  
    primo: skoro nie chcesz boscha i siemensa to dlaczego chcesz mastercooka? przecież bsh ładowane od góry są produkowane przez mastercooka - część modeli w polsce, część we francji. generalnie to ten sam produkt - dodajmy, kiepski produkt - tylko z trzema różnymi znaczkami.

secundo: widać należysz do tych upartych, co to nie przyjmują dobrych rad. uparłeś się, że nie chcesz electroluxa dla zasady, takie "nie bo nie".

ergo: trwaj w swej upartości i kup mastercooka którego nikt nie poleca.
  • Poziom 9  
    to niezupełnie tak.. być może nie do konca precyzyjnie się wyraziłem, rozpatruje zakup pralki z górnym wsadem do ok 1600zł. z własnego doświadczenia wiem że electrolux to dobry sprzęt tyle że tak samo jak każdy inny dopuki sie nie popsuje..moją poprzednia pralką był właśnie electrolux wet13420 i kiedy go kupowałem był too produkt raczej z górnej pułki o było to 2 lata i 3 miesiące temu nie powiem byłem zadowolony tyle że 3 dni temu pękła mi ośka przy bębnie co po takim okresie jest troszke dziwne całe szczęście że awaria wyszła podczas wymiany łożysk a nie podczas wirowania bo wtedy...powiem tak jeśli uzmay że electrolux to mercedes wśród pralek to w moim urwało się koło na szczęście podczas postoju na parkingu a nie podczas jazdy 200 na godzine na autobanie bo wtedy skutki były by trudne do przewidzenia. może miałem pecha a może szczęście ze obyło sie bez wiekszych strat..wiem natomiast że od teraz mam uraz do "mercedesów"żeby było śmieszniej tylko ten koncern robi w taki sposób beben wraz z plastikowym korpusem iż w razie jakiej kolwiek awari z tym związanej musimy wyłożyć 1000 na samą cześć... to chyba na tyle mojej starej prali i doświadczeń oraz uraz z tego wynikających.a jeśli ktoś ma w użytkowaniu jakiś fajny typ pralki do tej ceny o której pisałem i chciał by go polecić to będzie miło. pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Witam. Faktycznie jest problem z wybraniem pralki ładowanej od góry, jeśli chodzi o Mastercook to raczej unikaj tej firmy (jeśli chodzi o pralki), w kuchniach są ok.
    Te pralki robią do dzis na bazie - z tego co pamietam- Brandta, a to była myśl techniczna jeszcze z tamtego wieku, później robił na niej Polar (PWA-też kiepskie)
    i nie wiadomo czemu,jeszcze to robią. Zastanawiałem się kiedyś dlaczego wszedł w to Bosch? Nie wiem. Jeśli nie wiadomo o co chodzi....
    Reasumując, z wymienionych firm, elektrolux jest chyba najbardziej sensowny, chociaż części faktycznie nie są tanie (ostatnio trafił mi się programator dużo droższy niż do Boscha), ale przecież to nie wszystkie firmy. Ostatnio coraz więcej szacunku nabieram do pralek Indesit (grupa Ariston) No, ale cóż wybór należy do Ciebie. Powodzenia.
  • Poziom 17  
    Czyli morał taki że ile by nie zapłacić to kupuje się szajs ?
    Więc najlepiej kupić najtańszą i cieszyć się każdym dniem sprawności po gwarancji a potem kupić następną ...
    Skoro mastercook/bosch i polar to " myśl techniczna jeszcze z tamtego wieku" to co kupić ? Whirlpool ? Candy ?
  • Poziom 9  
    jedna rzecz mnie ciekawi boo jeśli jest tak jak informowali mnie sprzedawcy w odwiedzonych sklepach to whirlpool to to samo co polar siemens to bosch a w zasadzie mastercook... no tak tylko jeśli tak jest to skąd różnica w awaryjności pomiędzy tymi markami o siemensie czy boschu praktycznie nic negatywnego nie ma o mastercook to tak prawie pół na pół z przewagą na negatyw.. jednak coś kupić muszę a jet w czym wybierać tyle że nie wiem co wybrać?!?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    A czy Polar PTL 1109 za 901 zł warto kupić ?
  • Poziom 20  
    dawno nie czytałem większych bzdur - zwłaszcza kiedy ktoś pisze że polar dalej robi na brancie. w pralkach ładowanych od góry najbardziej zaawansowany produkt maja 2 marki electrolux i właśnie mastercook. to nie jest stara technologia brandta tylko jedna z najnowocześniejszych fabryk w europie z bardzo zaawansowaną technologią. najlepiej kup sobie PTD-136DOSE - moim zdaniem najlepsze co może być w chwili obecnej za te pieniądze. a "niektórym" proponuję zagłębić sie trochę w konstrukcję, rozwiązania itp. i sprawdzac co sie zmienia u poszczególnych producentów. jeśli chcecie powiedziec o starych konstrukcjach to raczej whirlpool. po prostu są marki które chca coś zmienić i zmieniają i takie, które tylko pozornie cos zmieniaja i jada na jednych flakach od 10 lat. tyle.
  • Poziom 13  
    Kolego, czytanie ze zrozumieniem to coś na co powinieneś zwrócić większą uwagę zamiast oceniać , że ktoś pisze bzdury. Napisane jest że Polar ROBIŁ (czas przeszły) na bazie pralek Brandt-i to jest prawda.
    Natomiast każdy ma prawo do własnej opinii na różne tematy, co u kolegi i innych użytkowników forum szanuję. Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    Owszem napisane jest że Polar ROBIŁ (czas przeszły) na bazie pralek Brandt-i to jest prawda. Po czym napisałeś cytuję "i nie wiadomo czemu, jeszcze to robią"... Już dawno nie robią. I raczej nie mam problemów ze zrozumieniem, no chyba, że ktoś nie jasno sie wyraża. Pozdrawiam.
  • Poziom 31  
    zwykły człek napisał:
    dawno nie czytałem większych bzdur - zwłaszcza kiedy ktoś pisze że polar dalej robi na brancie. w pralkach ładowanych od góry najbardziej zaawansowany produkt maja 2 marki electrolux i właśnie mastercook. to nie jest stara technologia brandta tylko jedna z najnowocześniejszych fabryk w europie z bardzo zaawansowaną technologią. najlepiej kup sobie PTD-136DOSE - moim zdaniem najlepsze co może być w chwili obecnej za te pieniądze. a "niektórym" proponuję zagłębić sie trochę w konstrukcję, rozwiązania itp. i sprawdzac co sie zmienia u poszczególnych producentów. jeśli chcecie powiedziec o starych konstrukcjach to raczej whirlpool. po prostu są marki które chca coś zmienić i zmieniają i takie, które tylko pozornie cos zmieniaja i jada na jednych flakach od 10 lat. tyle.

Przepraszam za odgrzewanie kotleta;), ale czy mógłby kolega nieco przybliżyć zalety i wady rozwiązań i zmian konstrukcyjnych w pralkach ładowanych od góry różnych producentów? Ja, kupując pralkę, nie mam możliwości takiej analizy przeprowadzić.
  • Poziom 10  
    Odradzam pralki i w ogóle całego Mastercooka!
    Nie dość, że się psuje przeważnie tuż po gwarancji to jeszcze szanowni "serwisanci" nie mają pojęcia, co się zepsuło i naciągają na "diagnozę" a później rzekomo w celu zmniejszenia kosztów programator. Przy okazji dodam tylko, że po 2 latach szamotania się z nimi i na szczęście w końcu porządnym serwisem zepsuta była część za 4 złote! Naprawdę żałuję, że
    1. kupiłem ich pralkę
    2. skorzystałem z ich serwisu zamiast wyrzucić pralkę i kupić lepszej firmy
    Przy okazji dodam tylko, że niska cena zakupu nie oznacza w ich przypadku, że sprzęt będzie tani!
    Tak naciągają klientów, że można dopłacić drugie tyle za naprawy, które pomagają na tydzień!
    Jeśli ktoś chce wydać mało pieniędzy na starcie, drugie tyle w ciągu kolejnych 3-4 lat, wyciągać mokre i brudne pranie z pralki i nie móc nic wyprać tygodniami to zdecydowanie polecam tę firmę!

Dodam tylko, że kuchenka Mastercooka oczywiście też się zepsuła.
    Idealna firma w przypadku problemu z nadmiarem czasu i pieniędzy!