Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Saunier Duval Opalia C11G

nietoperk 09 Mar 2010 23:59 3201 0
    nietoperk
    Level 2  
    Jestem posiadaczem w miarę nowego bo 4-letniego ogrzewacza Opalia C11G(model z hydrogeneratorem).Do tej pory spisywał się dzielnie, ale od paru dni występują problemy z jego włączeniem.Ciśnienie wody wg mnie nie zmieniło się.(mruga sobie czerwona kontrolka,że niby za niskie,ale mrugała tak sobie od nowości i do tej pory było ok).Po odkręceniu kranu ogrzewacz charakterystycznie cyka (wyraźnie widać iskrę), ale nie zapala się.Potem oczywiście po kilku sekundach włącza się zabezpieczenie i nawet iskra znika.Czasem udaje mu się zaskoczyć(np.gdy woda leci cały czas,a w tym czasie wyłącza się i włącza przycisk "start/stop").Zauważyłem, że czasem występuje taka sytuacja, że na palniku pod iskrownikiem ledwo, ledwo tli się płomień ale po chwili gaśnie,bo odcina się zawór gazu.Sprawdziłem sitka w filtrach wody i gazu (były bez zarzutu)oraz hydrogenerator nie był zakamieniony.Obejrzałem również wszystkie przewody i styki.(Bardziej znam się na elektronice).Może mi ktoś zasugeruje mi co jeszcze mogę sprawdzić zanim wezwę autoryzowany serwis i wydam fortunę.

Dodano po 1 [godziny] 8 [minuty]:

Doczytałem się o czyszczeniu elektrody jonizacyjnej papierem ściernym. Co prawda po wstępnych oględzinach stan elektrody nie budził moich podejrzeń, ale faktycznie czyszczenie papierem ściernym pomogło. Dzięki moderatorowi