Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kocioł kondesac. Immergas Victrix 24kW Zeus z zasobnikiem

annie13 28 Wrz 2014 08:29 11679 31
  • #31 28 Wrz 2014 08:29
    konrad42
    Poziom 1  

Na płycie głównej elektroniki jest rezystor przy samym rezystorze regulowanym (od regulacji temperatury). U mnie jeszcze jest sprawny ale wygląda jak przepalony. Omomiarka pokazuje 200omów więc się jeszcze nie przepalił. Myślę że to cudeńko mogło się spalić.

• #32 16 Gru 2018 22:51
    otus
    Poziom 10  

Taki stary temat, a widzę, że rozwiązania brak.

Ja właśnie kopię się od co najmniej 2 lat z Immergasem o spadek temperatury wody przy napełnianiu wanny, bądź podczas kąpieli pod prysznicem.
    3 dni temu był u mnie serwisant, wymienił anodę (krótsza o ok. 5 cm od nowej!) i izolator komory spalania (cieńszy o co najmniej połowę od nowego) - piec działa już 6,5 roku i poprzedni serwisant chyba nigdy tam nie zaglądał... Za to wymienił sondę NTC, ale nic to nie zmieniło.

Co sprawdzić i od czego zacząć, aby piec z 60 l zasobnikiem pozwolił się spokojnie wykąpać w założonej temperaturze 38 st?

Czytając ten wątek od początku stwierdzam, że Immergas wypuścił jakąś kiepską partię pieców i wciska ludziom, że tak ma być i jest wszystko OK. Może jakiś zbiorowy proces? Bo piec do tanich nie należał, a w moim przypadku gwarancja już minęła, a serwisanci robili wszystko, aby klienta olać.